İyi ki hayatımdasın ve iyi ki her zaman yanımda sen varsın. Sen olmasan bu koca ve acımasız hayatta ben ne yapardım? Bu soruyu defalarca sordum kendime. Her cevabımda senin varlığın için binlerce kez teşekkür ettim. Bir insanın her anında nasıl yanında olunabileceğinin en güzel örneği sensin. İyi zamanda da kötü zamanda da hiçbir zaman bırakmadın beni. Desteğini esirgemedin benden.
   Çok zor zamanlarım oldu. Düşüşler yaşadım bu hayatta, aşklar yaşadım kaybedeceğimi bile bile. Güvenilmeyecek insanlara güvendim sanki huylu huyundan vazgeçecekmiş gibi düşündüm. Yanlış zamanda yanlış yerlerde bulundum. Yanlış zamanda yanlış kişilerle tanıştım. Bu ve bunun gibi bir sürü durumda hep yanımda oldun. Bana destek verdin. Beni dinledin ve bana anlattın. Yol gösterdin, ne yapmam gerektiğini söyledin. Benden desteğini hiç esirgemedin. Sen benim bu dünyadaki en büyük şansımsın.
    Sadece zor zamanlar mı geçirdim? Tabii ki hayır. İyi ve güzel zamanlarım da oldu. O zamanlarda da yanımdaydın. Zor günlerdeki kadar başrol oyuncusu olarak öne çıkarmadın kendini, arka sıralardan izledin benim mutlu anlarımı. Ben sana gel dedikçe utana sıkıla geldin yanıma. Sen kötü günde yanımda olmayı daha çok seviyordun sanki. Bunun farkına geç de olsa varmıştım. İşte bu iyi zamanlarımda senin benim için ne kadar değerli olduğunu daha da iyi anladım. Hayat bana iyi zamanlarımda herkesin yanımda olduğunu ve herkesin bu zamanlarda en öne çıktığını öğretti. Sen öyle değildin. Her defasında kendime ‘’İyi ki o yanımda.’’ dedim. Benim için böyle bir şeydi sana sahip olmak, senin benim yanımda olman.
    Bazı günler kendime senin için ne yapabilirim sorusunu soruyorum. Senin benim yanımda olduğun gibi ben de senin yanında olmak istiyorum. Mutlu etmek istiyorum seni, şımartmak istiyorum. Bir çocuk gibi kahkahalar atmanı istiyorum. Güzel bir hayatın olmasını istiyorum. Sen beni bunlardan biraz uzak tutmaya çalışsan da ben sana elimden gelenin fazlasını vereceğimi her seferinde söylüyorum. Sen de her seferinde bu söylemimi kibarca teşekkür ederek geçiştiriyorsun. Günün birinde sen de benim sana hayatımda başrolü verdiğim gibi kendi hayatında bana başrolü vereceksin ve o zaman elimden gelenin en iyisini yapacağımı bilmeni istiyorum.
   Neyse bugün çok konuştum kendi kendime. Canım kendim, ben şimdi çıkmak zorundayım. Şu aynayı da hep temizliyorum ama sürekli kirleniyor anlamadım gitti. Aynayı silip son defa kendime bakayım ve kendime iyi günde kötü günde onun yanında olduğumu ve onun için elimden geleni yapacağımı bir daha tekrar edeyim.