ZALİM İsrail, dünyanın gözüne baka baka zulüm yapmaya devam ediyor... Geçen yılın 7 Ekim’inde başlayan orantısız ve insafsız savaştan bu yana Gazze’de şu ana kadar 33 bin 686 masum insan katledildi. Ve maalesef ki bu ölenlerin arasında 14 bin 500’ün üzerinde çocuk, 9 bin 560 civarında da kadın bulunuyor.

76 bin 310 kişi de yaralandı.

Ve zalim İsrail, tüm tepkilere rağmen katliamını gün be gün sürdürüyor.

En başta Amerika, İngiltere ve Yahudi alemi arkalarında…

Onlar, bu katliama, “İsrail’in kendini savunma hakkı vardır” diye yorum yapıyorlar…

Kuzeyimizde 24 Şubat 2022 tarihinde başlayan Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş, belli aralıklarla devam ediyor. Şu ana kadar 10 bin civarında insan hayatını kaybetti.

Çünkü bu ülkeler, savaş alanlarında çarpışıyor ve ölenlerin de yüzde 95’i asker.

Fakat zalim İsrail böyle değil…

Gazze’yi baştan sona kadar yerle bir etti. Kaçan kurtuldu, kaçamayanlar ise, İsrail’in silahlarına hedef oldu…

İSRAİL, SAVAŞI YAYMAK İSTİYOR!

Zalim İsrail, savaşı daha geniş alana yaymak ve ağa babalarının desteğini daha güçlü hissetmek için, bu defa Suriye’deki İran Büyükelçiliği’ne saldırdı…

Birkaç yüksek rütbeli komutan ile büyükelçilik görevlilerini katleden İsrail, adeta Ortadoğu’nun fitilini çekmiş oldu.

Malum, İran da Katyuşa füzeleri ve çok sayıda İHA ile saldırıya geçti. Fakat bu silahlar, İsrail topraklarına ulaşmadan Suriye ve Ürdün üzerinde imha edildi.

İran yönetimi, “İsrail’e şimdilik gerekli cevap verilmiştir. İsrail’in bundan sonra yapacağı saldırılarda misli ile karşılık verilecektir” diye bir açıklama yaptı.

Kızıldeniz, Doğu Akdeniz ve Basra Körfezi kısa süre içinde emperyal güçlerin büyük askeri gücü ile ısınacaktı ki, İran’ın etkisiz karşı saldırısı ve akabinde yapmış olduğu demeç, tansiyonu biraz düşürdü.

İSLAM ÜLKELERİ YİNE SESSİZ!

Durduk yerde saldırıya uğrayan İran olmasına rağmen, İslam ülkelerinden ciddi bir destek sözü gelmedi… Fakat zalim İsrail, arkasını döndüğünde birçok emperyal güç yollara çıkmıştı bile…

Ne gariptir ki, 90 milyona yakın nüfusu ile İslam ülkeleri arasında önemli bir ağırlığa sahip olan Mısır, bu hengamede İsrail’in lehine bir tavır takınmaya başladı…

Ne ilginç ve ne fütursuz bir tutum değil mi?

Biz de böyle saldırılar karşısında İslam ülkelerinden birlikte davranmayı ve güç birliği yapmalarını bekliyoruz.

Ne gezer?

Tam tersine Mısır ve Arabistan yönetimleri başlarını çöllerin kumuna sokmuş, Gazze’de yaşanan soykırıma sessiz kalmaya ve hatta çoğu zaman da İsrail’in yanında saf tutmaya devam ediyor…

İRAN’IN YANLIŞ POLİTİKALARI

2020 yılında ikinci kez gerçekleştirilen Azerbaycan-Ermenistan arasındaki Karabağ’da gerçekleşen savaş, bilindiği gibi kardeş ülke Azerbaycan’ın galibiyetiyle sonuçlandı…

Otuz küsür yıldır Ermenistan işgali altında kalan Karabağ kurtarıldı, Azerbaycan toprağına tekrar katıldı…

Ermenistan, bu yenilgiyi kabul etti ve Azerbaycan’la masaya oturmak zorunda kaldı…

İki ülke arasında bu savaş devam ederken, İran, o zamanlar Azerbaycan’ı değil de Ermenistan’ı tutuyordu.

Ne garip değil mi?

İran’ın korkusu, orada yaşayan Türk nüfusunun 35-40 milyon civarında olması ve bu nüfusun zamanla Türk dünyası ve Azerbaycan ile birleşme korkusuydu.

Bunun için Nahcivan ve Zanzibar koridorlarının açılmasını istemiyor, Ermenistan’ı çeşitli askeri konularda destekliyordu.

İSRAİL YALNIZ KALMAYA MAHKUMDUR!

Ülkeler, farklı zamanlarda farklı politikalar izleyebiliyor… Fakat İsrail’in tutumu ve kuruluş tarihinden bu yana masum Filistin halkına yaptıkları bellidir.

Bu topraklarda yaşayan insanların vatanına resmen çökerken, yaptığı katliamlar ve insanlık dışı uygulamalarla da tüm dünyanın tepkisini çekmeye devam ediyor…

Birleşmiş Milletlerin defalarca kararına rağmen, işgal ettiği topraklardan çekilmiyor; aksine yayılmacı politikasını sürdürüyor.

Fakat bu zalimlik, bu katliamlar ve bu masum insanların çığlıklarına dünya kamuoyu daha fazla sessiz kalamayacak.

“Her zaman İsrail’in destekçisiyiz” diyen Amerika bile, bu tutumunu gözden geçirmeye başladı bile…

Zalim İsrail, bu yaptığı zulmün cezasını er veya geç çekecek. Çünkü, zulümle abat olunmaz. Allah cezanı verecek Zalim İsrail!

**********

ANLAMLI SÖZ

“Barış, savaşın yokluğu anlamına gelmez. O bir erdem, bir ruh hali, bir iyilik, itimat ve adalet duygusudur…”

ALBERT EİNSTEİN

***********