Yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm siyasi partilerde büyükşehir ve ilçe yönetiminde yer almak isteyen adayların yoğunluğu yaşanıyor. Mevcut başkanların adaylığı olduğu gibi yeni başvurular da tabi ki demokratik çeşitliliği gözler önüne seriyor.

Güzellikler şehri Sakarya’mızın belediye başkanları kadrosunda hizmet edeceksiniz. Gücünüze güç katmaya değil Sakarya’mıza hizmet etmek ve her yönü ile daha yaşanabilir ve güzel bir şehir için bizler adına ücreti mukabilinde çalışacaksınız. Çalışırken sadece kendiniz değil bünyelerinizde binlerce çalışan ile bir mücadele içine gireceksiniz. Şehrimizin sınırının dibinde ki bir ağaçtan, şehir merkezindeki bir kaldırım taşına kadar sizlerden hizmet bekleyen milyon üstünde vatandaşımız var. Görev ve sorumluluğunuzun farkında olmanızı, bir dakikanızı bile bu bilinçten uzaklaşmadan faydadan yana kullanmanızı rica ediyorum.

Şehrimizin her noktası tabii güzelliklerle dolu olduğu gibi tarımsal alanları ve üretim kapasiteleri ile bulunmaz bir hint kumaşı güzelliğinde. Büyükşehir belediyesinin yoğun çabasına ve ilçe belediyelerinin görece vasat çalışmalarına rağmen belirli bir eşik bir türlü aşılamıyor. Yapılan çalışmalar çok değerli tabi, kimsenin çabasını görmezden gelmek amacında değilim ama vizyoner bir gözle baktığımda yeterli gelmediğini görmek zor değil.

Yönetime aday olan kişileri sıkı takip ediyorum ve maalesef pek umutlu olmadığımı söylemem gerekiyor. Proje ve çalışmalarında turizm, kültür ve sanat konularında çok daha yoğun çaba sarfetmeliler. Tarım ve ticaret konuları da başta olmak üzere bilim ve eğitim şehri olma amacında yolun daha çok başındayız. Bu konuda en büyük iş yerel yönetimlere düşüyor. Kimse koltuktan güç almaya değil koltuğa ve şehre başarı sunmaya talip olmalılar. Bundan sonraki yazılarımda belediye başkan adaylarına proje önerisinde bulunacağım. İsterlerse bu çalışmalarımı daha detaylı bir şekilde kendilerine sunabilirim.