Yaklaşan seçimler öncesi Ak Partinin Sakarya Büyükşehir Belediyesi Adaylığı konusunda süreç sona gelmek üzere,  önümüzdeki hafta Ak Parti adayını açıklayacak. Bir çok isim adaylık konusunda tatlı bir rekabet içinde. Mevcut başkan Ekrem Yüce’de aday adayları arasında yer alıyor. Şehirdeki tüm ana arterler ve reklam alanları aday adaylarının isim ve resimleri ile kaplanmış durumda.

İstekli isimlerin çok fazla olması iktidar partisi adına pozitif bir duruma yol açıyor. Muhalefette ise anlamsız bir dağınıklık ve bölünmüşlük söz konusu. Ak Parti aday adayları aylardır sokak sokak gezerken muhalefette ise yaşananları sessizce bekliyoruz. Belirsiz ve dağınık yapının devam ettiği muhalefet için bir yorum yapabilmek de zor oluyor doğal olarak.

Dönelim tekrar Ak Partinin Büyükşehir adayı konusuna..

Benim tahmin ve yorumum net bir şekilde Ekrem Yüce’nin ikinci döneme hazırlanıyor. Biraz hafızamızı zorlayalım hatırlayın sayın Yüce bir önceki dönem göreve çok hızlı başladı. Çok uzun yıllardır devam eden sigorta kavşağı konusu  hızlı bir şekilde şuan ki haline kavuştu. Bu sorun herkesin bildiği ve dillendirdiği ama kimsenin çözüme yanaşamadığı bir sorundu. Aynı şekilde, Bal54, Süt54, Botanik Bahçe, Güneş Enerji Tesisi projesi, Sakaryaspor’a verilen destekler ve daha aklıma gelmeyen onlarca proje ile yaşına rağmen çok yüksek bir enerji ile kolları sıvadı.

Şehir içi raylı ulaşımın proje onayının gelmesi zaten başlı başına bir başarı idi. Bunlardan yola çıkınca Ekrem Yüce’nin bir dönem daha devam etme ihtimalini çok yüksek buluyorum.

Başlaması muhtemel ve devam eden projeleri düşünerek ve aynı zamanda Sayın Yüce’nin enerjisini düşündüğümde şehrin geleceği için bir dönem daha devam etmesi gerektiğini de tahmin etmenin dışında gerekli de buluyorum.

Diğer Ak Parti aday adaylarının enerjisinin ve motivasyonunun ise Ekrem Yüce’nin enerjisinin yanında yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Belirlenecek adaydan şehrimiz adına gerekli olanlar ile ilgili bazı belirlediğim noktalar üzerine bir yazı kaleme alacağım. Herkese saygılar sunuyorum.