Mart ayında yapılacak seçimde AK Parti’nin nüyükşehir adayının Yusuf Alemdar olarak açıklanmasının ardından, muhalefet partilerin büyükşehir adayları da netleşiyor. İlk olarak Deva Partisi büyükşehir adayı olarak Mehmet Erdoğan açıklandı. Bu açıklama yapılırken hani olmaz da acaba İyi Parti ve Chp aday çıkartmamak gibi bir doğru yapabilir mi diye düşünmedim değil. Birbirlierinin adaylarına ülke çapında takındıkları tutum ile destek vermeyecekleri belliyi ama belki farklı ve çok ta zayıf olmayan bir aday tarafına çekilerek aday göstermeden destek verebilirlerdi belki..

Yürütülecek böyle bir sisayi yolda en azından at başı bir yarış izleyebilirdik ama olmadı tabi. İyi Parti Selçuk Kılıçaslan’ı, Chp de Azize Çeroğlu’nu aday gösterdi. Deva Partisi de Mehmet Erdoğan’ın adaylığı olunca Ak Parti adayı Yusuf Alemdar derin bir nefes almıştır.

Etkili dört adaylı bir seçime doğru gidilse de önce ki seçim sonuçlarına bakıldığında sürpriz bir sonuç beklemek çok ta gerçekçi olmayacaktır. Yusuf Alemdar’ın adaylığı ilk açıklandığında Sakaryaspor ve futbola olan uzaklığından ötürü taraftar grupları içinden çok yüksek olmasa da aykırı sesler yükselmişti. Yusuf Alemdar çaylak bir siyasetçi değil tabi, hemen olası bir sorunun önüne geçmeyi  bildi.

Sakaryaspor’a hediye edilen yeni otobüs ile camia içinde güven tazeledi ama benim beklentim yeni bir otobüs yerine takımı Süper Lig’e taşıyacak bir transfer için kayda değer bir destek çok  daha anlamlı olabilirdi..

İlerleyen günlerin neler getireceğini hep beraber göreceğiz..