Anlaşılan o ki Sakarya pazar günü sandıkta sadece yerel yöneticileri seçmedi . Aynı zamanda iktidarın ara karnesini de vererek  Ak Parti Sakarya İl Yönetimini ve karar vericilerini de oyladı.

Ortaya çıkan sonuç gerçekten tahmin edilenden çok daha ağır ve üstüne düşünülmesi gerekiyor.

O zaman buyrun başlayalım..

Dün alınan sonuçlar bize ilk önce şunu gösterdi, eğer geçen sene cumhurbaşkanlığı seçiminde millet ittifakının adayı Kılıçdaroğlu değil Mansur Yavaş veya İmamoğlu olsaydı bugün Sayın Erdoğan’ın 3.dönemini görebilir miydik emin değilim.

Milli irade alternatif olarak yeterli bir aday gördüğünde hiçbir parti veya kişiye bağımlı değilmiş, bunu ceketini koysak kazanır anlayışını benimseyenler görmüş ve öğrenmiş olmalı.

Bu seçimin kaybedeni ;

-Emeklileri ülkenin dar gelirli kesimine sokan ve onların dilinden anlamayanlar,

- Kiralık evlerde yaşamayan ve bu çaresiz kavgaların içini bilmeyenler,

-Çarşı pazar alışverişinden bi haber, mutfakta ne pişireceğim telaşı olmayanlar,

-Düğün hazırlığına girip, girdiğine pişman olanların halini bilmeyenler,

veeee

-Köylünün, çiftçinin, emekçinin, ev kadının, öğrencinin halini unutup lüks hayat içinde ağız dolusu kahkahalarla ülke sorunlarına inat neşesinin kaybetmeyen siyarilerdir.

Tabi bunlar Ak Partinin yerel seçimlere yansıyan genel politikalarının sonuçları.

Yerelde yapılan hatalar da yok değil..

-Büyükşehir’in geçen seçimde Sayın Ekrem Yüce’den sonra Sayın Yusuf Alemdar’ın %20 oy kaybıyla seçilmesi, aday belirleme sürecinde yaşananlar, halka rağmen siyaset yapma çabası, belirlenen adayların çoğunun özellikle çevre ilçelerde hatalı olması diyebiliriz.

Üç ilçe belediyesini kazanan Yeniden Refah Partisi ve biri merkez ilçe Erenler, toplamda iki ilçe belediyesi kazanan Büyük Birlik Partisi’ni tebrik ederim. Uzun yıllar sonra Sapanca Belediye’sini kazanan ve Serdivan’da kaybetsede müthiş bir mücadele veren Chp’yi de tebrik etmek gerekir.

Bunlar tabi Ak Parti çerçevesinden bakıldığında görünenler. Yarın ki yazımda ilçe ilçe durum değerlendirmesi yaparak başarı sahiplerinin hikayelerini daha detaylı kaleme alacağım.

Şehrimizin hizmet anlayışına katkı sağlamasını diliyorum. Hayırlı olsun inşallah

-