Ali Babacan, Meral Akşener, Davutoğlu kimin sayesinde meclise girdi? Cevap CeHaPe.

Meclise onları sokan Kılıçdaroğlu out. Özgür ÖZEL in. Genel seçimde CHP sayesinde meclise girenler Yerel seçimlerde nerede? Hepsi CHP’nin karşısında. Cukkayı kapan hemen sesini kesiyor. Meral Akşener maalesef benim içinde büyük hayal kırıklığı. Geçen bir arkadaşım dedi ki iç İşleri Bakanlığı yapan kim varsa hepsi de temiz değildir. Evet düşündüm de son yıllarda birkaç örnek geldi aklıma.

Sinan Oğan diye birisi çıktı. Bir anda toplumun umudu oldu. Kilit Parti oldu. Şimdi nerede? Basında izlediğimiz kadarı ile lüks yaşam sürüyor. Bir FEYZİOĞLU vardı yakın geçmişte.

Sakarya da bir zamanlar iktidar olan Rahmetli Ünal OZAN ‘ın Belediye Başkanı olduğu CHP ne acıdır ki aday çıkartamadı. CHP Serdivan’ a daha önce MHP ve İYİ partiden aday olan Dr. Aydoğan ASLAN’ ı aday gösterdi. Nerden nereye. Aydoğan iyi tanıdığım iyi bir arkadaşım şahsına asla lafım olamaz. Serdivan için bir şans olabilir.

Ama CHP gibi bir Ana Muhalefet partisi, Üstelik Ülkenin kurucusu bir parti ne hallere düştü. Oysa bu seçimlerde sıkılmadık el, çalmadık kapı bırakılmamalıydı. Bunun içinde adayları seçimlere birkaç gün kala değil birkaç yıl öncesinden belirlemek gerekir. Bu Ülkede bir Ecevit Efsanesi yaşandı 90’ lı yıllarda. CHP’ den kopup DSP yi kuran Ecevit kısa sürede iktidar oldu. Köy, Mahalle ve hatta sokak birimleri kuruldu. Kapı kapı dolaşıldı. Milletin derdine çareler arandı.

Genel seçimlerde adaylar konusunda inanılmaz hata yapan CHP yerel seçimlerde de aynı hataları tekrarlıyor. Sayın Taşkent in sesi çıkıyor mu? Mecliste Sakarya adına ne yapılıyor?

AKP’ nin başarısı partililerine sahip çıkmasından, halkın cenaze ve taziyelerine ortak olmasından, sosyal yardımlardan başladı. AKP İktidarının Ülkeye onarılmaz zararlar vermesine rağmen halen neden CHP iktidar olamıyor? Milli Eğitim içler acısı. Hukuk çökmüş. Bu olanların binde biri Özal ve Demirel döneminde olsa halk sokaklara dökülürdü. Şimdi neden kimsenin gıkı çıkmıyor? CHP yönetimleri bunları sorgulamıyor mu hiç acaba?

Sonuç olarak eğer sahaya inmesi gerekenler tribünlerde oturmaya devam eder ve sahaya inip çalışmaz ise birileri çıkıp düdüğü çalar. Vee maç biter. Bu kadar basit. Bugün gelinen noktada atalarının bir karış toprağını paylaşamayıp cinayet işleyenler ne yazık ki vatan toprağını satanları alkışlıyor. Ülkenin kurucu partisinin üyeleri de seyrediyor.