Aslında bu yazımı Ekrem YÜCE’ ye hitaben yazmıştım. Önce adaylığı açıklandı bende hemen kaleme aldım. O gün işimiz çıktı yayınlayamadık. İyi ki yayınlanmamış. Bir baktık gece Derin abiler devreye girmiş ve ertesi gün Yusuf ALEMDAR’ ın adı açıklandı. Yeni Belediye Başkanımız Yusuf ALEMDAR olacak.  AKP kanadı bana eleştirilerimden dolayı kızgın ama biz tarafsız bir gözle hem iktidarı hem de muhalefeti yanlış yaptıkları işlerden dolayı eleştirmeye devam edeceğiz. Genel Seçimde CHP adaylarını eleştirdiğimizde bize sitem etmişlerdi. Ne oldu dediğimiz çıktı. Yerel seçimde de ciddi hatalar yapıyorlar.

Başlığa dikkat ettiyseniz direk Büyükşehir Belediye Başkanı diye yazdım. Çünkü Sakarya’da AKP kimi aday yaparsa yapsın hiç seçim çalışması yapmadan oturduğu yerde kazanır. Nedeni bizim kentin toplumu. Geçmişte CHP ‘den rahmetli Ünal OZAN Belediye Başkanlığı yapmıştı. Ne oldu da bu hale geldik? Çok basit aslında. Belediyeler binlerce ailenin evine yemek götürüyor. Yardımlar yapılıyor. Tarikat ve cemaatlerle protokol yapıldığını bizzat Milli Eğitim Bakanımız açıklamıştı. Rant Ekonomisinden AKP’li vatandaşlar büyük pay alıyor.

Gelelim yeni Başkanımıza. Ben Serdivan’a geldiğimde ahır kokuları gelirdi. Şimdi ise Sakarya’ nın en mutena semti olarak anılıyor. İyi mi oldu? Bazılarına göre iyi oldu. Gayrı menkullerin değeri arttı. Bana göre de işi abarttık. Ve ben şahsım adına Serdivan’ dan taşınmak için çözüm yolu arıyorum. Sabah işe gideceğiz Trafik Kilit. Akşam eve geleceğiz Trafik kilit. Buna birde saygısız maganda toplum üyelerimiz eklenince insanın sinir sistemi bozuluyor.

Neden bu hale geldik? AVM’ler, Hastahaneler, Üniversiteler, Cafeler, Restaurantlar, Oteller hepsini Serdivan’da topladık. Buna birde Dünyanın hiçbir yerinde olmayan ve iç içe dönme dolap gibi kavşaklarımız olunca yaşanılmaz bir yer haline geldi Serdivan. Oysa gelişmiş ülkelerde kentin cazibesini arttırmak için bunları şehrin çeşitli yerlerine yayarlar. Hele bir Sakarya nehrimiz var ki çöplüğe dönmüş. Oysa AB ülkelerinde nehir kenarında olan iller çok gelişmiştir. Allah bize doğada bulunan tüm güzellikleri bahşetmiş ama biz el birliği ile katletmişiz. Ne yazık ki bizde her iş rant uğruna yapılıyor. Amaç kısa yoldan köşe dönmek. Yozlaşmış bir toplum yarattık kendi çıkarlarımız uğruna.

Sayın Yusuf Alemdar ‘a sesleniyorum. Daha öncede defalarca serzenişte bulundum yine devam edeceğim maalesef. Parti kanalıyla seçilen başkan seçimin ertesi günü halkın başkanı olmalı. Hizmetlerde Partili partisiz ayırım yapmamalı. Demokratik toplumlarda bu böyledir. Biz Otokratik yada Feodal bir toplum olduğumuz için durum böyle değil. Partili değilseniz hizmet alamazsınız. İşleriniz engellenir. İş Bulamazsınız.  İstediğiniz kadar liyakat sahibi olun yada deneyimli ve eğitimli olun hiç fark etmez.

Serdivan Belediye Başkanı iken İstiklal Mahallesi 369. Sokağa ve kesiştiği sokaklara hiç hizmet getirmediniz. Komşularla kendi imkanlarımızla parke taş alıp kendimiz yolumuzu döşettik. Çöp bidonlarımız kendimizin. Otları kendimiz biçiyoruz. Zaman zaman acaba AKP üyesi değiliz onun için mi hizmet yapılmıyor diye düşünüyorum. (Ben hiçbir siyasi partiye üye değilim. Demokrasi ve Cumhuriyet yanlısıyım.) Komşumun Babası AKP Meclis Üyesi idi. Oda uğraştı hizmet için ama başarılı olamadı.

Bizim sokağın bitiminde AVM sahibi iş insanımız bir Beyaz Saray yaptı. Bir baktık Saray etrafında Belediye ekipleri çalışmalara başladı. İstinat duvarları, kaldırımlar, asfalt hepsi bir anda yapıldı. Bizim sokağı bahane ile asfaltlarlar diye düşündüm. Yine yanılmışım. Biz parke taş döşettikten sonra SASKİ kanalizasyon döşedi bizim yolu da bozdu. Çukur falan gidip gelmeye çalışıyoruz. Sayın Başkanım Nisan 2024 ten itibaren siyasi parti maskenizi bir tarafa bırakıp halka hizmet ederseniz her zaman yanınızdayım. Yok Partililere hizmet ederseniz de karşınızdayım. Şimdiden Başkanlığınız hayırlı olsun.

Diğer parti adaylarımız bana hiç kızmasın. İktidarın tüm imkanlarını kullananlara karşı bu yozlaşmış toplumda kazanma şansları yok. Alınabilecek başkanlıklar var mı? Var. Mesela Serdivan. Toplumda sevilen birini aday yapıp sıkı bir çalışma ile burası alınabilir. Fakat ana muhalefet partisi CHP bile aday bulamadı ve bu ilçemize geçmişte MHP ile İYİ partiden aday olan benimde sevdiğim saydığım bir arkadaşı aday gösterdi. Seçim için adaylar çok önceden belirlenmeliydi. 2 aylık bir çalışma ile bu kentte seçim alınmaz.

Bütün adaylara başarılar diliyorum. Daha önce SATSO meclisinde bir dönem beraber görev yaptığımız sevdiğim saydığım Yunus TEVER başkanım senin aday olmanı bekliyorduk. Aldığım haberler başka yönde. Hayırlısı olsun.