Harmanlıkspor  U 16’larda Osmaneli de aldığı sonuçlar, oynadığı futbolla futbol gönlümüzü okşadı.   
    Gruplar öncesi pek şans vermediğim, Karasusporla Sakarya’nın ikinci takımı olma maçında ortaya koydukları futbollarını beğenmediğim bu gençler ,ne yalan söyleyeyim beni yanılttılar.
    Demek oluyor ki  bu maçtan sonra, arızaları onarmak adına  ,kısa süreli çok olumlu  teknik adam eli dokunuşu olmuş . Bu toparlanışın ,bu zaferin bu yüzünü ben böyle okuyorum. 
   Gelelim finalin içindeki zaferin hikayesine . Valla kısa süre izlediğim ,beynime not ettiğim ,oynanan oyuna bakınca ,Harmanlıksporun çok abartılan ,yenilmeden, çok gol atarak final yürüyüşüne çıkan Bursa Fethiye İdmanyurdundan çok daha iyi takım olduğunu futbol gönlüme koydum. 
    Oyunun ilk yarısında üç kez direğe ,üç kez kaleciye takılan Harmanlıksporun birde  ,taraflı Harmanlıksporluları penaltı dedikleri, bu görüşe tribün desteği de gelmiş ,hakem bir penaltımızı iyi değerlendirememiş.  Ben bu anı göremedim. Gördüğüm penaltıyı da kaptan Bilal bir değil iki kez kaçırdı. Zaten  bende size gördüklerimi anlatıyorum. 
    Kazananın çok sevineceği ,kaybedenin üzüleceği maçın sonunda kazanan biz ,sevinen biz olduk. Harmanlıkspor başta golü atan kerem olmak üzere ,savunmada kaptan Bilal , hakkı ,orta sahada Yaser ,forvette Buğra  Finalin ışıldayan gelecek vaat eden oyuncu resimlerini bu şampiyonluğun içine yerleştirdiler. 
   Kerem zayıf ,Kerem çılız ama bu eksilerini örten .çabukluğu ve futbol aklı var. Attığı golde iki savunmacının arasına girip ,bu işin içine çabukluğunu katarak attığı aşırtma gol ,birinci sınıf, finale yakışan türden bir goldü. 
   Eleştirilen hakemin elle oynamaya cart diye çaldığı penaltıyı iki kez kaçırmasına karşın ( Veya şöyle diyelim kalecinin kurtardığını söyleyerek kalecinin de hakkını verelim) Kontenjan oyuncusu Bilal’inde ,savunmada hakkınında ,orta sahada Yaserinde ,hele hele forvette Buğranın gelecekte iyi olabilecek bir santrafor tipli oyuncu olduğunu buraya not olarak düşmek gerek. 
   Sonuç, bana göre finali iyi olan, iyi oynayan  kazandı. Tebrikler Yeşil Beyaz şampiyon. Bu arada grup finaline kaldıktan sonra paraya kıyıp ,takımı Osmaneli İçmelerde kampa alan Başkan İsmail yağlar başkanlığındaki yönetime de bu başarıdan pay uzatmak gerek.