Bizim evin amatör futbol mutfağının, BAL’dan sonra ikinci önemli heyecan halkası ile kol kola yürüyen, Süper Amatör kümede futbol çanları 2023-2024 sezonu Cumartesi Pazar günleri oynanan maçlarla kapımızı çaldı. Bizim Sakarya olarak bu ligin havasını, suyunu sadece çekilen resimlerle değil, hafta içi ve hafta sonu değerlendirmeler eşliğinde sizin önünüze koyacağız. Ben Nazım Aktürk olarak ömrü bu sahalarda futbolcu, hakem, teknik adam olarak, bir seyreden olarak, bir ömür tüketmiş biri olarak bu futbol mutfağında olup bitenleri kendime has üslubumla sizlere aktarmaya bu sezonda, aklımın erdiğince anlatmaya, yazmaya çalışacağım.

Bu benim vazgeçilmez tutkum, bunu beni takip eden Bizim Sakarya okurları çok iyi bilirler. Yeni sezona merhaba yazısı içine ilk hafta yaşanan sonuçların değerlendirmesini koymayacağım. Bunun için acelem yok. Maçların içindeki haftalarda gezeceğim farklı sahalarda karşıma çıkan oyunları görme zenginliği arttıkca haftalık değerlendirmelerimin de merkezinde süper amatör kümenin içindeki iddalı, iddia dışında düşecek kalkacak takımların futbol röntgenini çekmeye çalışacağım.

İlk hafta için eleştirim ligden çekilen takımlara, ilk eleştirim İl tertip kurulunun başına gitsin. Lige çıkmayacağı belli olan takımların çekilme belgelerini almak çok mu zor?

Çekilen takımlar yüzünden iki grupta bol bol dinlenme molası verecek. Çekilenlerin yerine yeniden fikstür yapmak çok mu zor? Takımlar mı istemiyor? Vallahi birazda özgür iradenizle karar verseniz iyi olur. Kulüplere teslimiyetçilik benim hiç ilgimi çekmiyor. Bu konuda dünden bu güne hiçbirşeyin değişmediğini bu sezonda gördük. Körler sağırlar birbirini ağırlar ligine hoş geldiniz.  

Hadi size, bana iyi seyirler. Amatör futbolun resmini çekmek, bilgi sahibi olmak istiyorsanız eğer, benimle kalın, Bizim Sakarya okuyun.