Uzun yıllar Play-Off üzüntüleri yaşayan Sakaryaspor bu sezon adeta o sene bu sene inadıyla hedefe varmaya yemin etmişçesine Pazar günü futbolcu ve seyircisiyle yaşattığı şölen muhteşemdi.. 28 binin üzerinde taraftarın doldurduğu stat ve sonrasında yaşanan tribün şow maça gelenleri mest etti adeta… 

Aykut Yiğit Ortaokulu ile ilgili dev pankart ise seyirciye duygusal anlar yaşattı. Futbolda hiç değişmeyen bir şey vardır. Bu oyun her zaman seyirci ile güzel, dolu tribünlerle oynanan maçlar bambaşka bir tat verir. Futbolcuyu ses sanatçılarına benzetirim her zaman… Boş salonda sahne alan sanatçı ile dolu bir gazinoda program yapan sanatçı arasında ne kadar performans farkı olursa, dolu tribünlere oynayan futbolcunun da farkı o kadar olur.. Bu her zaman böyledir. Sakaryaspor yılların özlemini bitiriyor. Pazar günü o muhteşem atmosferde takım olarak istek ve arzulu görüntüleri ile futbolcularda 3-0’lık skora imza attılar. 

Tuncay Şanlı ve ekibi sonradan iş başı yaptı ancak, izlediğim idmanda da gördüğüm gibi futbolcuların yüz ifadelerinde mutlu bir tebessüm vardı. Bu hissedilir şekilde fark ediliyor. Sezon başından itibaren mutlu sona birkaç adım yaklaşan bu takıma katkı sağlayan emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 Gazanız mübarek olsun….