Medyabar’ın yaptığı habere göre Ümraniye maça çıkmadan önce stat zemininin futbol oynamaya elverişli olmadığından maça çıkmak istememiş, hakem kabul etmemiş. Hakem tabii ki bunu raporunda yazmış olacak. TFF’den bu hafta mutlaka bu konu ile ilgili kişiler buraya gelebilirler. Zemin konusunda çim uzmanlarına yazıklar olsun. 1965 Sakaryaspor’un kurulduğundan bu yana böyle bir şey ilk defa duyuyoruz. En sonunda bu da oldu. TV’lerden izlediğimiz kadarıyla görüntü olarak herhalde en kötü zemini olan birkaç stattan birisi Sakarya’dır. Kimse kusura bakmasın bu görüntü geçen sezon boyunca da çok maçta böyleydi.

Taner Taşkın maç sonu konuşmasında “10 dakikada maç 4-0 olabilirdi. İkinci yarı iki penaltı bulduk ve maalesef olmaması gereken bir şey oldu. Bizim inisiyatifimiz dışında bazı şeyler oluyor” diyor. Hocam sen o takımın patronuysan senin kontrolün dışında bir şey olmaması lazım, olamazda. Kassongo diye bir golcün var. Geçen sezon bu ligin tartışmasız 2-3 önemli golcüsünden biri. İlk penaltıyı gayet rahat, düzgün bir şekilde gole çeviriyor. İkincide ise diğer bir oyuncu sizlere rağmen topun başına geçiyorsa eyvah? Eyvah? Ayrıca Kassongo gibi dört dörtlük bir santraforun varsa yeni gelen oyuncudan dolayı sol açığa kaydırılıyorsa çok yazık. KASSONGO BU ANLAYIŞLA OYNATILMAYA DEVAM EDERSE KESİNLİKLE BU OYUNCUYU KAYBEDERSİNİZ.

Neticede son iki maçtır Sakaryaspor iyi görünmüyor. Sebebi nedir? Birkaç maç sonra belli olur. Son yıllardaki transfer anlayışı ise halen devam ediyor. Her yıl en az 8-10 futbolcu al, sezon sonu gönder. Yeniden bir o kadar transfer yap. Sinemada aynı film devam ediyor. Sakaryaspor maçından sonra TV’deki Göztepe-Çorum FK maçını izlediyseniz iki oyun arasındaki farkı çok rahat ayırt etmişsinizdir. Umarım!!!