Harbiye’deki 23 Haziran Demokrasi şenliğinde 2 binden fazla insan bir araya geldi. 1500 kişilik salon tamamen dolarken, sunumu salon dışında dev ekranlardan izleyen insanlarımız günün mutluluk coşkusuna ortak oldu.
Vefalı kadim dostum Ekrem İmamoğlu şahsımı davet etme nezaketi gösterince, şölene gitmek adeta farz oldu. İyiki de katılmışım. Harikulade bir gün oldu. Yıllardır görüşemediğim dostlarla bir araya geldik. Aydınlık gelecek adına umutlarımızı yeşerttik.
Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu seslenişleriyle öylesi bütünleşti ki konuklarla, salondaki herkesin yek yürek olduğuna şahit olmanın, büyük mutluluğunu yaşıyorum şu an dahi…
Meral Akşener’in duygu ve sevgi dolu mesajı günün bir başka güzelliğiydi. Moraller, aydınlığa dönük umutlar iyiden iyiye güçlendi. Altan Öymen, Hikmet Çetin, Murat Karayalçın, Engin Atay’ın yanısıra Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu demokrasi şenliğine denetim, liyakat değerleri katan insanlarımızdı.
Eski spor bakanımız Erdoğan Toprak, TFF efsane başkanı Dünya Futbol 3. lüğü diplomalı Haluk Ulusoy, Aykut Erdoğdu, CHP Hatay il başkanı Dr Ramiz Parlar, CHP Üsküdar İlçe Başkanı, Suat Özçağdaş, Orhan Uğuroğlu, Salim Karabacak, Mustafa Yarımbaş, Hasan Tozkoparan ve Trabzonspor ve Kocaelispor’un unutulmaz futbolcusu Krem Yavuz ‘Yaylı’ ile birlikte sporumuz, futbolumuz plan ve projelerini seslendirdik, hasret giderdik.
İmamoğlu bir saatlik bir konuşmayı, mükemmel tempo ve ifadelerle samimi duygularını, müthiş esprilerle süsleyerek paylaştı. Daha sonra da Kemal Kılıçdaroğlu ‘Kainat adalet üzerine inşa edilmiştir’ derken ; Türk milletinin de beklentisini dile getirdi.
Çok çok güzel, umutlara can suyu katan şahane bir günü paylaştım yani…