Trendyol 1. Lig’de 14. Hafta sonunda 23 puana ulaşan Sakaryaspor Ankara’da 1-0 geriye düştüğü Keçiörengücü maçını tartışmaya kapalı 3 güzel golle çevirdi, geçen seneyi hatırladık..

Sakaryaspor ilk defa yenik duruma düştüğü bir maçta kafa kaldırdı, 19 puanlı Keçiörengücü’nü kopardı, ilk 7’yi sağlama aldık..

Dolayısıyla bu sezon 7. deplasmanda dördüncü kez kazandık, en anlamlısı bu..

Ankara’da yıllar yıllar sonra kazandık..

Keçiörengücü maça golle başladı, sonrasında forvetsiz Sakaryaspor’da sol dış kulvardan Del Valle sahne aldı..

Hem de kontratağa dayalı bir kanat oyuncusu olmasına rağmen kapalı defansa karşı..

Sezona tutuk başlayan Del Valle çıkıştaydı, 2015’ten bu yana ülkemizi mesken tutan Venezuella’lı kanat oyuncumuz Keçiörengücü’ne patladı, çok güzel oldu..

Sezon başında en çok eleştirilen yabancı oyuncularımız arasında başı çekiyordu, hiç unutmuyorum 10 hafta kadar önceydi, Sakaryaspor’un eski başkanlarından Vedat Yaşlıca ile takımı konuşurken Del Valle’nin zamanla açılacağını üstüne basa basa söylemiş, bir kenara not etmiştim..

Yaşlıca başkan haklı çıktı, selamlarımı gönderiyorum..

Ankara’da 4. dakika da 1-0 yenik duruma düştüğümüz Keçirengücü maçına forvetsiz başlayan Sakaryaspor beraberlik golüne çok yaklaştığında dakikalar 15’i gösteriyordu, Del Valle müsait durumda vurdu, kaleci çıkardı..

Kaçırdığı bu golden 5 dakika sonra (Dakika 20) yine Del Valle soldan aktı, ceza sahası içinde topu kontrolüne aldığında yardımcı hakemin bayrağını gördü, durdu..

Buraya dikkat.. Gol yapsa pozisyon ofsayt değildi..

Neyse.. Bu önemli ayrıntıdan yine 5 dakika sonra Del Valle, kaptan Burak Süleyman’ın pasını gol yaptı, süper lig kalitesinde bir gol bu, hem de kül yutmayan Metin Uçar’a..

Baktığınızda mutlaka gördünüz; Del Valle matkap gibiydi..

Dolayısıyla ilk yarı Del Valle ile rakip arasında bir maç oynandı, Sakaryaspor’da defans dikkatli, kalecimiz Cihan günündeydi, orta saha telaşsız..

Rotman’ın yokluğunda Erdi Dikmen eski takımına karşı Donkor’a eşlik ederken kusursuzdu..

Bir de solbek Bülent Uzun’u çok beğendim, su bile sızdırmadı, beraberlik golünden önce kepçelediği top direncimizin ilk ateşiydi..

Defans bu denli derli toplu oynayınca orta sahada zaten Hasan Kılıç, Sinan Kurt ve yerine giren Mikail Okyar, Murat Cem Akpınar ve yerine giren Simon gibi kaliteli ayaklara sahip Sakaryaspor için galibiyete koşmak o kadar da zor olmadı, Ankara’da Keçiörengücü’nü ilk kez yendik..

72’de pas yine Burak Süleyman’dan, gol yine Del Valle’den..

Dolayısıyla galibiyete giden yol açılmış, geriye bu üstünlüğümüzü korumak kalmıştı, uzatmalarda Dino ile bir gol daha bulduk, çok kolay oldu..

Bu arada Ankara’da 72’de Del Valle ile öne geçtikten sonra teknik patron Tuncay Şanlı forvetle oynamayı düşündü, Dino oyunda, Burak Süleyman dışarı alındı..

Burak Süleyman iki asistin dışında yoktu, kafası sahada, bedeni yoktu..

Kabak gibi ortada beyler..

Bu çocuk burada mutlu değil, bıraksak mı?

Rashad yedeklerde bile yoktu, kulüp mü arıyor yoksa?

İnşallah..

Hazır konu buraya gelmişken Ümit Kurt’tan da söz etmek istiyorum.. Geçen hafta Erzurum maçında tribünde gözüme ilişti, üç gün sonra 1461 Trabzon’dan bir açıklama geldi, yollar ayrılmış..

Sakın ha..

Aynı suyla iki kez yıkanılmaz..

SANTRA HARİCİ

Okudum, unuttum

Gördüm, hatırladım

Yaptım, öğrendim