Sakarya’da yenemediğimiz Astor Enerji Şanlıurfaspor’a sıcak deplasmanda 2-0 yenildik, olmaz böyle şey..

Fenerbahçe’de iken 17 numaralı formasıyla savaşırken hatırladığımız Sakaryaspor’un genç teknik sorumlusu Tuncay Şanlı’ya tek bir soru sormak istiyorum; “Sen hiç 17. dakika da maç bitirdin mi?”

Başka sorum yok..

Zirvenin ısrarla çağırdığı Sakaryaspor kolay fikstürü zora sokarken 7 deplasmandan bir galibiyet bile getiremedi, üzgünüm, üzgünsünüz, üzgünüz..

 “Astor Enerji sponsorlu Şanlıurfa’da ekonomik kriz var, futbolcular idman boykotu yaptı, zirveyi kovalayan Sakaryaspor için tam zamanı” derken ilk 17 dakika da yediğimiz iki golle yaşadığımız iki farklı Şanlıurfa hezimeti hesapta olmayan bir hesabı karşımıza koydu; play-off’un kıllı kolları..

Sakaryaspor Urfa’da çöl sıcağında yakalandığı maça bir başladı, üçüncü dakikada Oğuz’la yararlanamadığımız ilk pozisyonu takiben dördüncü dakikada kalemizde golü gördük, ardından 40’lık Paixo 17’de yazdı, bize yazacak hüsran kaldı..

2-0’dan 10 dakika sonra üçüncü Şanlıurfaspor golüne Cihan geçit vermedi, kırılma noktası..

Yoksa ilk yarı 5 olurdu, ikinci yarıya gerek kalmaz, çarşafı toplardık..

İkinci yarı Sakaryaspor neredeyse tek kale oynadı ama gol atamayınca ne fayda?..

Gereksiz hamleler heyecan getirmedi, kaptan Burak Süleyman nerede?

30’dan sonra Sakaryaspor önce Samed’le, ardından Dimitrov’la farkı 1’e indirme şansını kullanamazken en golcü oyuncularımız Del Valle ve Kabongo Kasongo adeta çöl sıcakları kuşağında buhar oldu, kayboldu..

Şanlıurfa can derdinde can buldu, Ümit Kurt eski takımına karşı candan oynadı, tebrik ediyorum..

“Ey oruç tut beni” zira kendimi zor tutuyorum..

Yerel seçimler tüm ülkeye hayırlar getirsin, Sakaryaspor yine bir deplasmandan boynu bükük ayrıldı, iki gün sonra konuğumuz Bolu, çok hırslandım..

SANTRA HARİCİ

Öfke gelince göz kararır

Öfke gidince yüz kızarır