Adapazarı İlçe Başkanlığı döneminde hayata geçirdikleri ‘Söz Sende Adapazarı’ projesini genişleterek ‘Söz Sende Sakarya’ projesine dönüştüreceklerini söyleyen Dokumacı, her ilçede vatandaşların ayağına kadar gidip kendilerini anlatacaklarını belirtti.

“HANGİ GÖREVDE OLDUĞUMUN ÖNEMİ YOK”

İYİ Parti’de kurucu İl Başkan Yardımcılığıyla başlayan siyasi hayatının bugün İl Başkanlığıyla devam ettiğini ancak kendisi için makamın bir önemi olmadığını belirten Dokumacı; “İYİ Parti’nin kuruluşundan bu güne her kademesinde görev aldım. Kurucu İl Başkan Yardımcısı, Adapazarı İlçe Başkanı, Hukuk ve Seçim İşleri Başkanlığı ve en sonunda Sakarya Milletvekili Adayı oldum. Şimdi İl Başkanlığı atamasında da bu görev verildi ve bende görevi layıkıyla yerine getirmek için sonuna kadar çabalayacağım.

Herkesin malumu İl Başkanımız Fatih Akgün’ün yurtdışında bir iş kurması ve ailesiyle birlikte oraya yerleşecek olması sebebiyle, İl Başkanlığı koltuğumuz boşaldı. Genel Merkezimizin kararıyla, Teşkilat Başkanımızın önerisi, Genel Başkanımızın oluru ve Milletvekilimiz Ümit Dikbayır’ın büyük destekleriyle, İl Başkanlığı görevine getirildim. Çok mutluyum ancak benim için İYİ Parti içinde hangi görevde olduğumun bir önemi yok. Yarın da olmayacak” dedi.

“VATANDAŞIN AYAĞINA GİDECEĞİZ”

Adapazarı İlçe Başkanlığı döneminde vatandaştan olumlu dönüş aldıkları ‘Söz Sende Sakarya’ projesini genişleteceklerini belirten Dokumacı; “Adapazarı İlçe Başkanlığı döneminde pek çok proje hayata geçirdik. Bunlardan biri de ‘Söz Sende Adapazarı’ projesiydi. Adapazarı’nda yaşayan vatandaşlarımızın tek tek ayağına giderek onların sesi olmaya çalıştık. Artık bu projeyi ‘Söz Sende Sakarya’ olarak değiştirip, güncelleyip uygulayacağız. Siyasette en önemli şey vatandaşın yanında olmak. Muhalefet olabilirsin ama vatandaşa dokunmak, onun sesi olmak siyasetçinin en önemli görevidir. Bundan sonra da hem Söz Sende Sakarya hem de daha farklı projelerle vatandaşlarımızın yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA OY VERECEK”

Yerel seçimlerde ittifak düşüncelerinin olmadığını ve önemli isimlerle görüşmelerini sürdürdüklerini belirten İl Başkanı Serdip Dokumacı; “Şunu söyleyeyim bizim Kocatepe’de yaptığımız program gerçekten İYİ Parti’de çok büyük yankı buldu. Gerçekten çok büyük bir katılım oldu. Tatilin ortasında olmasına rağmen, seçimlerde netice itibarıyla bir kayıp yaşamamıza rağmen, İYİ Partililer o alanı doldurup taşırdı. Genel Başkanımız yapmış olduğu açıklamada “Artık hür, müstakil ve milli bir yol izleyeceğiz” dedi. İYİ Parti genel anlamda bir ittifaka girmeyecek ancak tabi ki siyaset bu. Önemli olan başarı alabilmek ve seçimi kazanabilmek. Yerel anlamda da şunu söylemeliyim ki İYİ Parti bütün İl ve İlçelerde kendi adaylarını çıkarmak için hazırlıklarını yapıyor. Bu Sakarya’da da böyle olacak. Göreceksiniz çok önemli isimler, vatandaşın gönül rahatlığıyla oy verebileceği isimler ile çalışılıyor. Vatandaşın “Kime oy vereceğim” sözüne karşılık işte bu adaya diyebileceğimiz isimler İYİ Parti’de olacak. Onun dışında ne olur ne biter, kiminle ittifak kurulur, onlar sürecin getireceği şeylerdir. Ancak söylediğim gibi şuan İYİ Parti kadroları müstakil adaylarını hazırlamakta. İnşallah bu isimlerde yavaş yavaş ortaya çıkacak” sözleriyle aday çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

“KENDİMİZİ VATANDAŞA ANLATAMADIK”

Milletvekili adaylığı döneminde yok yorulduklarını ancak bir an olsun kararından pişman olmadığını söyleyen Dokumacı; “Hiç pişman olmadım. Pişman olsaydım aday olmazdım. Neticede siyaset her gün değişen, her an değişebilecek bir yapı. Siyasette illa ben bunu olacağım, ben şunu olacağım diye yola çıkarsanız, yolda kalırsınız.  Siyasette önemli olan çalışmaktır. Verilen görevleri layıkıyla yapmak. İstemediğiniz hak etmediğiniz görevler de olsa  orada parti için dik durabilmek gerekiyor.

Tabi yorulduk mu yorulduk ve yıprandık ama pişmanlığımız olmadı. Bunun bir sürü nedeni var. Bunun en büyük nedeni bu ucube sistemin bize dayatmış olduğu düzen. Kendimizi rahat rahat ifade edemememize neden olan bu ucube sistemdi. Biz aslında bu sisteme karşı kurulmuş bir partiyiz ama yine bu sistemin içinde yarışa girdik. Kendimizi vatandaşımıza rahat anlatamadık ancak bundan sonra böyle olmayacak” dedi.

“GENÇLERLE ÇALIŞMAK İÇİN CAN ATIYORUZ”

Gençlerin siyaset yapmasının çok zor olduğunu çünkü hayat derdine düştüklerini belirten Dokumacı; “Gençler çok önemli. Gençlerin enerjisi var, fikirleri var, yeni projeleri var, hızlı hareket edebilme yetenekleri var. Bizde gençlerle birlikte hareket edeceğiz. Ekibimizde genç arkadaşlarımız var. Türkiye geneline baktığımızda geçlerin siyaset yapma şansı çok az. Çünkü gençlerin hepsi hayatla mücadele etmekle meşgul. Bırakın siyaset yapmayı, ben hayatımı nasıl kuracağım düşüncesinde. Hem Genel Başkanımız hem de bizler gençlerimize çok önem veriyor ve onlarla çalışmak için can atıyoruz” ifadelerini kullandı.

“KIRGINLIKLARI BİR KENARA ATACAĞIZ”

Sistemin dayatmaları yüzünden bazı partililerin kırgınlıkları olduğunu ancak bunları bir kenara bırakacaklarını ifade eden Dokumacı; “Yapımız her zaman birleştirici olmaktı. Şuanda İYİ Parti Sakarya teşkilatının yönetim kurulunu oluşturuyoruz. Tabi ki eski yönetim kurulumuzdan isimler, yeni isimler, dışarıdan gelip partimize güç katacak isimler ile bir yönetim oluşturacağız. Şöyle söyleyeyim. Bizim kapımız vatan hainleri, bayrak düşmanları hariç herkese sonuna kadar açık.

Seçim döneminde bu ucube sistemin getirdikleri sebebiyle sıkışmışlıklardan kaynaklı bazı parti üyelerimiz bize küsmüş olabilir. Ancak artık her şey değişti. Bütün küskünlük kırgınlıkları bir kenara atıp, yeni dönemde hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“ÜLKEYİ YÖNETMEYE TALİBİZ”

Sakaryalılara mesajlarını dile getiren Dokumacı; “Tüm hemşehrilerimize şunu söyleyebilirim ki özellikle genel bağlamda Afyon Kocatepe’de yaptığımız programda Genel Başkanımızın gösterdiği yol ile Sakarya’da da aynı şekilde devam edeceğiz. Her daim hemşehrilerimizin yanında olacağız. Şuan için muhalefetteyiz ama muhalefeti doğruyu alkışlarken, yanlışlara en güçlü itirazı dile getirerek yapacağız. Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz ve inşallah başaracağız” sözleriyle iktidara talip olduklarını söyledi.

RÖPORTAJ: Osman Hakan Karslı