Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Arifiye ve Sapanca ilçeleri sınırları içinde planlanan kampüs alanı için imar düzenlemesi yapıldı. 1/5 binlik plan Meclisten geçti.

SAPANCA-ARİFİYE ARASI

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Sapanca Uzunkum- Hacımercan Mahalleleri ile Arifiye İlçesi Cumhuriyet Mahallerinin kesiştiği yaklaşık bin dönümlük arazinin tahsis işlemleri sürerken bir yandan da imar düzenlemeleri yapılıyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde söz konusu kampüs alanıyla ilgili 1/5 binlik planları kabul etti. 1 aylık askı süresinin ardından Sapanca ve Arifiye Belediyeleri 1/binlik planları Meclislerinden geçirecek.

REKTÖR SARIBIYIK DİRETTİ

İl Orman’nın üst tarafında bulunan ve SUBÜ’ye tahsis edilmesi girişimleri süren arazide Sapanca Gölü manzaralı ikinci bir üniversite kampüsü oluşturulması planlanıyor. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin kuruluşunda böyle bir kampüs düşünülmemişti. Her fakülte veya MYO’nun kendi kampüsü olacaktı. Ancak SUBÜ’nün Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık bir ana kampüs konusunda diretti ve geç de olsa bir kampüs alanı için önemli adımlar atılmış oldu.