Bayburt Valisi Mustafa Eldivan eşi Meltem Eldivan ile beraber Çiğdemtepe köyü, Arpalı Beldesinde ve Aydıntepe ilçesinde düzenlenen yılsonu sergilerine katıldı.

Bayburt merkez Çiğdemtepe köyünde düzenlenen el sanatları sergisinin açılışına katılan Vali Mustafa Eldivan, okul bahçesinde toplanan vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi.

Köy Yaşam Merkezi’nde kursiyerlerin elinden çıkan kara makina dikiş ürünleri, iğne oyası ve el dokumalarının bulunduğu sergiyi gezen Vali Mustafa Eldivan ve eşi Meltem Eldivan, ilkokul öğrencilerini de ziyaret ederek başarılar diledi.

Vali Mustafa Eldivan daha sonra Arpalı Beldesi’nde ve Aydıntepe İlçesi’nde Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen yılsonu sergilerinin açılışını gerçekleştirdi.

İlk olarak Arpalı Beldesinde kursiyerlerin marifetli ellerinde şekillenen el emeği göz nuru ürünlerin sergisini gezen Vali Mustafa Eldivan, yapmış oldukları ürünleri tanıtan usta öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür etti.

Daha sonra Aydıntepe İlçesi Halk Eğitim Merkezi’nde sergilenen ürünleri ve tezgahlardan yeni indirilen Aydıntepe Soğanlı Kabartma halıların ve ihramları inceledi.

Kaynak: iha