Antalya’da yasak olmasına rağmen tramvaya köpekleri ile binen iki kadın ve yolcular arasında hayvanseverlik tartışması yaşandı.

Antalya’da bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kayıt altına alınan olayda güvenlik görevlisinin uyarısına rağmen tramvaya kucaklarında köpekleri ile binen iki kadın ile diğer yolcular arasında hayvanseverlik tartışması yaşandı. Tramvayda yolculuk yapan bir vatandaşın, "Keçiyi de alın, ama o yuvasız öyle mi" sözlerine kadınlardan birisi "Veterinere götürüyoruz, Ne yapayım gezmeye götürmüyorum. Tarım Bakanlığına götürüyoruz, mesaj geldi. Keyfimden götürmüyorum. Dışarıda baktığımız 2-3 tane de kedimiz var. İnsan için hiçbir şey yapmam" diyerek tepki gösterdi.

Tartışmanın konusu bir anda değişti

Bir süre sonra tartışma büyürken hayvanseverlik tartışması yerini kültür kavgasına bıraktı. Vatandaşın her şeyin bir ölçüsü olduğunu söyleyerek, "Anne-baba huzurevinde, kedi-köpek içeride yatıyor" ifadelerini kullanması üzerine yaşlı adamın sözlerine sinirlenen kucağında köpeği ile tramvay yolculuğu yapan kadın, "Huzurevine koyan sizsiniz. Siz de huzurevine gideceksiniz, çocuklarınız bakmayacak size" diyerek tepki gösterdi.

Tartışma Türk-Rus kültürü ile sona erdi

Kendisinin babasının Türk, annesinin ise Rus olduğunu ve Rus kültürü ile büyüdüğünü söyleyen kadın, "Ruslar Müslüman değiller ama öyle bir kültürleri var ki, annesini babasını huzur evine koymazlar. Hayvanı sevmeyen insanları sevmez" ifadelerini kullandı. Tartışma yolcular tramvaydan inene kadar devam etti.

Kaynak: iha