Telegram çok yakında ücretli programını kullanıma sunabilir. Güvenilir bir kaynak olan Alessandro Paluzzi bazı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

Alessandro Paluzzi'nin yeni bir bulgusu, Telegram'ın premium katmanını tanıtmaya yaklaştığını ortaya koydu. Kaynağa göre, mesajlaşma uygulamasını indirirken ve yüklerken karşılama ekranının ifadesini büyük ölçüde değiştiren bir veri dizisi karşımıza çıkacak. Şu anda, "Telegram sonsuza kadar ücretsiz. Reklam yok. Abonelik ücreti yok" yazısı karşınıza çıkıyor. Ancak bu metin "Telegram, sohbetler ve medya için ücretsiz sınırsız bulut depolama alanı sağlar" ile değiştirilecek. Bu, abonelik tabanlı bir planın iş başında olduğunun ve muhtemelen çok yakında tanıtılacağının açık bir göstergesi diyebiliriz.

Xiaomi 12S Serisi tanıtıldı! Benzersiz kamera performansı Xiaomi 12S Serisi tanıtıldı! Benzersiz kamera performansı

Aynı geliştirici, Telegram'ın ücretli hesaplarına sunacağı bazı özel özelliklere biraz ışık tutuyor. Sohbet listelerinde adınızın yanında görünecek bir yıldız rozetine ek olarak, uygulama size özel çıkartmalara ve tepkilere erişmenizi sağlayacak, Abonelik maliyeti bir sır olarak kalıyor, ancak çok yakında detayları öğreneceğiz.

Geçtiğimiz yıl özellikle WhatsApp tarafında yaşanan gizlilik ve güvenlik endişeleri sebebiyle Telegram fazlasıyla popüler olmuştu. Çoğu kişi WhatsApp uygulamasını bırakıp Telegram uygulamasına geçiş yaptı. Şimdi uygulama premium katmanını da kullanıma sunacak. Bu vesileyle kullanıcıları üzerinden para kazanmayı hedefleyen uygulama WhatsApp'a daha büyük bir rakip olmak için uğraşıyor diyebiliriz. Ancak yaşanan tüm güvensizlik problemlerine rağmen WhatsApp hala en çok tercih edilen uygulama olarak karşımıza çıkıyor.