Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte gösterime giren filmlerin sayısında başlayan düşüş sürüyor. Geçen hafta iki filmin vizyona girdiği Sakarya’da bu hafta sadece bir yeni film izleyiciyle buluşuyor.

Cinemaximum Serdivan AVM’de gösterime girecek olan filmin adı Babil-i Cin.

Ahmet Yaşar Gümüş’ün yönettiği ve Tuğba Duygu, Ersin Özkan, Gülfem Eğilmez ile Arif Bal’ın oynadığı Babil-i Cin, 15 Temmuz 2022′de CJ ENM dağıtımıyla Apah Yapım – Mert Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.

Ela çocuk yaşlarında musallata uğramıştır. Ela her gece rüyasında kendisini eski bir kiliseye çağıran ve kendisini oğluyla evlendirmek istediğini söyleyen yaşlı bir kadından bahseder. Hoca Ela’ yı bu musallattan kurtarır ancak bir ömür evlenmemesi gerektiğini belirtir. 26 yaşında nişanlanan Ela o kâbus dolu günlere geri döner.

Adapazarı Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda Başvurular Başladı Adapazarı Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda Başvurular Başladı

Ülke genelinde Babil-i Cin dışında iki film daha gösterime giriyor.

Zehir Zemberek

Taleh Yüzbeyov ile Orhan Merdan’ın yönettiği ve Taleh Yüzbeyov, Leman Merrih, Alihan Racebov ile Nezaket Haydarova’nın oynadığı Zehir Zemberek, 15 Temmuz 2022’de CGV Mars Dağıtım dağıtımıyla O2 Media – Yüz Production tarafından vizyona çıkarılıyor.

Bıçaklı saldırıdan sağ kurtulan Adil, tedavi gördüğü hastaneden taburcu olarak tekdüze hayatına geri dönmeye hazırlanıyordur. Arkadaşı Şakir’in ve hayat tarzını değiştirdiğini iddia eden üniversiteden arkadaşı, eski “hayat kadını” Rana’nın refakati ile hastaneden çıkarak sıradan ve tekdüze hayatına geri dönmeyi düşünen Adil birden akıl almaz bir sınav karşısında kalır.

Külahıma Anlat

Ahmet Karaağaç’ın yönettiği ve Tuğba Özay, Okan Karacan, Ahmet Dursun ile Naci Taşdöğen’in oynadığı Külahıma Anlat, 15 Temmuz 2022’de Özen Film dağıtımıyla EGC Prodüksiyon tarafından vizyona çıkarılıyor.

Kahramanmaraş’ta babadan kalma dondurmacı dükkânını ayakta tutmaya çalışan Mehmet’in yaşı ilerlemektedir. Babadan kalma işin devamı için bütün umudunu İstanbul’dadaki oğlu Mert’e bağlamıştır. Mert, hayalperest biridir. Amacı dedesinin ona anlattığı gibi Kahramanmaraş dondurmasını bir dünya markası yapmak, bir taraftan da çocukluktan beri aşık olduğu Mine ile yuva kurmaktır. Ancak Kahramanmaraş’ta onları şaşırtıcı sürprizler beklemektedir.