Şehzadeler Belediyesine bağlı ekipler Kurban Bayramı boyunca 67 mahallede kesim yerlerinde bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla yoğun mesai harcadı.

Şehzadeler Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı süresince vatandaşların huzur içindebayram geçirebilmesi için yoğun bir mesai harcadı. Kurban kesim yerlerinde dört günboyunca görev yapan ekipler, koku, kötü görüntü ve hastalıklara karşı anındamüdahale ederek gece geç saatlere kadar temizleme ve yıkama işlemlerigerçekleştirdi.

Belediye ekipleri, kurban kesimi sonrası oluşabilecek olumsuzlukları önlemek amacıylailçenin farklı mahallelerinde açılan 40 kurban çukurunu da ilaçlayarak korunaklı birşekilde kapattı. Bu sayede, kurban atıklarının doğaya zarar vermesi engellendi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızınsağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesi için belediye ekiplerimiz yoğun bir çaba sarfetti. Kurban kesim yerlerinde ve çevrede hijyenin sağlanması, halk sağlığınınkorunması için gereken tüm önlemleri aldık. Ekiplerimiz, 67 mahallemizin tamamınaözverili bir şekilde hizmet verdi. Halkımızın iyi bir bayram geçirebilmesi için gecegündüz çalışan personelimize emekleri için teşekkür ediyor, Şehzadeler halkımızınKurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Kaynak: iha