Manisa’da kısa adı SAL olan Salihli Anadolu Lisesi, 15.dönem mezunlarını düzenlediği tören ile uğurladı. Mezuniyet töreninde büyük coşku yaşayan öğrenciler keplerini havaya fırlattı.

2005 yılında kurulan Salihli Anadolu Lisesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılında mezun olan 240 öğrencisi için tören düzenledi. Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda düzenlenen, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunduğu tören Okul Müdürü Alim Turgut’un açılış konuşmasıyla başladı. Bir eğitim, öğretim yılının sonuna geldiklerini belirten Turgut, okul olarak 15.dönem mezunlarını uğurlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Turgut, mezun olan öğrencilere bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Bayrak ve flama devir teslim törenin yapıldığı mezuniyet töreninde ayrıca okul birincisi Tuğba Esmen, ikincisi Müberra Yum, üçüncüsü Rümeysa Güler’e okul yönetimi tarafından ödülleri verildi. Törende dönem birincisi Tuğba Esmen, mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Mezun olan öğrencilerin mezuniyet belgeleri sınıf öğretmenleri tarafından verilirken, mezuniyet töreni keplerin havaya fırlatılmasıyla son buldu.

Mezuniyet törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Yenen, Okul Müdürü Alim Turgut’un yanı sıra öğrencilerin aileleri katıldı.

Kaynak: iha