Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla Sakarya'da etkinlik düzenlendi.

Sakarya'da "Engelsiz Cami-Engelsiz İbadet" buluşması gerçekleştirildi Sakarya'da "Engelsiz Cami-Engelsiz İbadet" buluşması gerçekleştirildi

Serdivan ilçesindeki Trafik Park'ta yapılan etkinlikte, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerince stant açıldı.

Öğrencilere bilgilerin verildiği etkinlikte konuşan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hakan İzmir, trafiğin insan, araç ve yol olmak üzere üç önemli unsurunun bulunduğunu söyledi.

Bu iki unsurdan yararlanan insanın trafikteki en önemli aktör olduğuna işaret eden İzmir, ülke genelinde meydana gelen trafik kazalarına bakıldığında sürücülerin ve yayaların kusurlu unsurların başında geldiğini kaydetti.

Trafik kazalarından korunmanın yollarından birisinin de trafik kurallarını öğrenmek, öğretmek ve bunları eksiksiz uygulamak olduğunu aktaran İzmir, altyapı ve ilk yardım konularında sağlanan ilerlemeyle geleceğe umutla bakıldığını dile getirdi.

İzmir, vatandaşlardan emniyet kemeri kullanımına özen göstermelerini istedi.

Çeşitli gösterilerin sahnelendiği etkinlikte, Vali Yardımcısı Selda Dural, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Aydın Kutlu, Serdivan Kaymakamı Ali Candan, öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.