ZOR DOSTUM ZOR

30 Mayıs’ta Adana’da oynanan ve 3-1 kaybedilen finalden bu yana 12 gün geçti, 4 gün sonra genel kurul var, aday yok, çoğunluğun sağlanması zor.

15 Haziran’da ilk oturumu yapılacak olan olağan genel kurulda çoğunluk sağlanamaması durumunda ikinci oturum 22 Haziran’da gerçekleşecek, ay sonuna kadar yabancı futbolcuların yaklaşık 150 bin avro tutan Haziran maaşları yeni yönetimi bekliyor.

 Genel kurulda göreve gelecek yeni yönetim ilk olarak Haziran maaşlarını ödedikten sonra transfer yapabilmek için FİFA’da Dmytro Grechyshkin’in 170 Bin Euro’luk borcunu ödemeli, yasağı kaldırmalı.

Şu ana kadar resmi bir aday çıkmazken yeni sezon öncesinde futbolculara ve teknik adamlara ödenmek üzere yaklaşık 23 Milyon TL borcu bulunan Sakaryaspor’da bu rakamın 16 Milyon 700 Bin TL’si transfere engel borç olduğu başkan Cumhur Genç tarafından açıklanmıştı, ayrıca bu ay sonuna kadar yabancı futbolcuların yaklaşık 150 bin avro tutan Haziran maaşları ödenmeli.

Genel kurulda göreve gelecek olan yeni yönetimin ilk olarak FİFA’da Dmytro Grechyshkin’in 170 Bin Euro’luk borcundan kaynaklı 3 dönemlik transfer yasağını kaldırması gerekiyor.

15 Haziran’da ilk oturumu yapılacak olan olağan genel kurulda çoğunluk sağlanamaması durumunda ikinci oturum 22 Haziran’da gerçekleşecek.

Genel kurul kararının ardından Seyfettin Selim, Muhammed Kıratlı, Cem Gün, Kadir Dişli gibi isimler başkanlık için gündeme gelirken Gökhan İn ulusal basından ses vermişti ancak şu ana kadar bu isimlerden herhangi biri adaylığını yada herhangi bir hazırlık içerisinde olduğunu doğrulamadı.

Sakaryaspor genel kurula kenetlenirken 30 Haziran itibari ile bir çok oyuncunun sözleşmesi sona erecek, sadece Hasan Kılıç, Erdi Dikmen, Nsana Simon ve Del Valle’nin sözleşmesi  devam ediyor.

Editör: Cavit Dereli