Sakarya sinemalarında bu hafta 7 yeni film gösterime girdi.

allah_yazdYysa_bozsunAllah Yazdıysa Bozsun
Yönetmen Barış Yöş
Senarist: Gökçe Tezdoğan, Gökhan Yıldız
Oyuncular:Gonca Vuslateri, Burak Yamantürk, Öznur Serçeler
Tür:   Romantik, Komedi
Süre: 1s 45dk

► Cinens Cadde 54 / Agora / Cinemaximum Serdivan AVM / 

Allah Yazdıysa Bozsun, rüyasında arkadaşının nişanlısıyla evlendiğini gören genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Irmak, aşkta yüzü gülmeden 30'lu yaşlarına gelen genç bir kadındır. Onun hayatı, ilk defa kaldığı bir evde yastığının altına anahtar koymasıyla bambaşka bir hal alır. Rüyasında en yakın arkadaşı olan Eliz'in nişanlısı Burak ile evlendiğini gören Irmak, bu korkunç rüyayı aklından çıkarmaya çalışır. Ancak rüyada gördüklerinin akabinde Irmak kendisini beklenmedik durumların içinde bulur.

bir_duY_gordum

Bir Düş Gördüm
Yönetmen Murat Çeriı
Oyuncular:  Nevzat Yılmaz, Harun Reha Pakoğlu, Ferda Işıl
Tür:   Dram

►Cinens Cadde 54

Bir Düş Gördüm, trafik kazası geçiren bir çocuğun hayatına odaklanıyor. 9 yaşındaki Tarık’ın hayatı ailesiyle birlikte geçirdiği trafik kazasının ardından altüst olur. Tarık kazada babasını kaybederken annesi de komaya girer. Kaza sonucu hafızasını kaybeden Tarık’ın geçmiş hayatıyla tek bağı gördüğü düşlerdir. Kazanın ardından köydeki dedesinin yanına giden Tarık, yeni hayatına alışmaya çalışırken gördüğü düşlere tutunmaya çalışır.

ejderham

Ejderham ve Ben
Yönetmen Tomer Eshed
Senarist Cornelia Funke, John R. Smith
Oyuncular:  Thomas Brodie-Sangster, Felicity Jones, Freddie Highmore
Orijinal adı: Dragon Rider
Tür:  Animasyon, Fantastik, Macera, Aile
Süre: 1s 33dk

► Cinemaximum Serdivan AVM / Agora / Cinens Serdivan Cadde 54

Çocuk filmi
Dragon Rider, genç bir ejderha olan Firedrake’in, yetim bir çocukla birlikte Himalayalar’a yaptığı macera dolu yolculuğu konu ediyor.

juju

Gekijouban Jujutsu  Kaisen 0
Yönetmen Sung-ho Park
Senarist: Hiroshi Seko, Gege Akutami
Oyuncular:Megumi Ogata, Kana Hanazawa, Mikako Komatsu
Tür:   Animasyon, Aksiyon, Dram, Fantastik
Süre: 1s 45dk

►Cinemaximum Serdivan AVM 

Gekijouban Jujutsu Kaisen 0, son derece güçlü bir Lanetli Ruh'un kontrolünü ele geçirdikten sonra onun gücünü kontrol etmek ve ona göz kulak olmasına yardımcı olmak için Jujutsu Büyücüleri tarafından Tokyo Prefectural Jujutsu Lisesi'ne gönderilen lise öğrencisi Yuto Okkotso’nun hikayesini konu ediyor.

korku_takvimi

Korku Takvimi
Yönetmen Yunus Şevik
Senarist: Esma Şevik
Oyuncular:Nevin Efe, Melisa Seda, Zafer Kora
Tür:    Korku

► Cinemaximum Serdivan AVM /

En büyük hayali ünlü bir oyuncu olmak olan Hülya kimsesiz büyümüştür. Yıllar sonra bir gün beklediği başrol teklifi gelir. Fakat bilmiyordur ki o başrolü oynamayacak, hayat onunla acımasız bir şekilde oynayacaktır. Film setine giderken karşılaştığı talihsiz kazayla başlayan serüven en masum olay olacaktır. Hayallerine ulaştığı çekimlerin başladığı günün gecesi anlam veremediği olaylarla karşılaşır. Kabuslarındaki adam gerçekte kimdir? Ölmüş olan ailesi Hülya’dan ne istemektedir? Bu ve bunun gibi cevabını bilmediği birçok soruyu çözmeye çalışırken kendisini bir kördüğümün ortasında bulacaktır. Kabus ve halüsinasyonlarla gerçekler arasındaki sınırlar zorlanırken, olaylar esrarengiz bir hal alacaktır. Kabullenemediği gerçeklerle yüzleşen Hülya’nın artık tek hayali içine düştüğü labirentten kurtulmaktır.

kurtuluY_hattY

Kurtuluş Hattı
Yönetmen Selman Kayabaşı
Senarist: Selman Kayabaşı
Oyuncular: Gülsim Ali, Yusuf Aytekin, Emin Gürsoy
Tür:   Dram, Tarihi
Süre: 1s 52dk

►Cinens Cadde 54 / Agora / Cinemaximum Serdivan AVM / 
Atatürk'ün Nutuk'ta özellikle teşekkür etttiği telgraf memuru Hamdi Bey’in hayatından esinlenilen Kurtuluş Hattı, Milli Mücadele’nin seyrini değiştiren gizli haberleşme ağının hikayesini konu ediyor. İşgal kuvvetleri, İstanbul ile Anadolu arasındaki bağı koparmak istemektedir. Buna karşı olarak bir grup vatansever, işgal kuvvetlerinin amacına ulaşmasını engellemek için gizli bir operasyon yürütür. Cepheden yeni dönen ve yıllardır hasret kaldığı Hilal'e kavuşmak isteyen Hamdi, bu sırada beklenmedik bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır.

Türk müziğinin seçkin eserleri AKM’de seslendirilecek Türk müziğinin seçkin eserleri AKM’de seslendirilecek

tepki

Tepki
Yönetmen Keith Thomas (II)
Senarist: Scott Teems, Stephen King
Oyuncular:Zac Efron, Ryan Kiera Armstrong, Sydney Lemmon
Orijinal adı: Firestarter
Tür:   Gerilim, Fantastik, Korku
Süre: 1s 34dk

► Agora / Cinemaximum Serdivan AVM /

Stephen King'in "Firestarter" romanından beyaz perdeye uyarlanan Tepki, sadece düşünce gücü ile ateşi kontrol edebilen küçük bir kızın hayatına odaklanıyor. Küçük bir kız olan Charlie, ateş yaratma yeteneğine sahiptir. Charlei’nin ebeveynleri Andy ve Vicky, kızlarının benzeri görülmemiş yeteneğini kitle imha silahına dönüştürmek isteyen karanlık bir federal bürodan saklamak için uzun süredir firardadır. Andy kızına öfke ya da acıyla tetiklenen gücünü yatıştırmasını öğretse de Charlie, 11 yaşında geldiğinde gücünü kontrol etmekte zorlanır. Bir olay nedeniyle ailenin saklandığı yer ortaya çıkınca, gizemli bir ajan Charlie’yi ele geçirmekle görevlendirilir.