Ankara’da sağanaktan korunmak için sığındığı otobüs durağının üzerindeki reklam panosunun devrilmesi sonucu hayatını kaybeden kadın toprağa verildi.

Sincan’da şiddetli sağanak ve fırtınadan etkilenmemek için bir otobüs durağına sığınan 22 yaşındaki Ayşe Yavuz’un üzerine 10 metrelik reklam panosu devrildi. Olay yerinde hayatını kaybeden Yavuz’un cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yakınlarının teslim aldığı cenaze Ayaş’ın Sinanlı Mahallesi’ndeki İmamı Azam Camisi’ne getirildi. İkindi namazını müteakip kılınan namazın ardından Yavuz’un cenazesi gözyaşları arasında defnedildi. Yavuz’u son yolcuğuna uğurlayanlar arasında akrabası da olan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ayaş Kaymakamı Muharrem Eligül, Ayaş İlçe Emniyet Müdürü Murat Sapmaz, Ayaş Belediye Başkanı İzzet Demircioğlu, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ile genç kadının ailesi ve yakınları yer aldı.

“Kusuru olan varsa bunu hukuk içerisinde ortaya çıkaracağız”

Cenaze sonrası açıklamalarda bulunan BBP Genel Başkanı Destici, “Bugün iki cenazemiz vardı. Öğlen, eşimin halasını defnettik. Şimdi de bir kızımızı, aynı zamanda da akrabamızı. Her ölümün bir sebebi var. Keşke böyle olmasaydı. Üzüntümüz ve acımız büyük. Olayı savcılık soruşturuyor. Avukatlarımız da ilgileniyor. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağız. Kusuru olan varsa bunu hukuk içerisinde ortaya çıkaracağız. Onların da hukuk önünde bu hatalarının bedelini ödemeleri gerektiğini düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: iha