Eskişehir’de polis ekipleri tarafından ‘Barlar Sokağı’ olarak bilinen bölgede yaptığı denetimlerde aranması olan bir şahıs yakalanırken, kontrol edilen araçlarda 518 sentetik ecza ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerince 7 Haziran tarihinde ‘Barlar Sokağı’ olarak bilinen Vural Sokak üzerinde asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Akşam 21.00 ile 23.00 saatleri arasında gerçekleştirilen denetimlere 88 personel ile 1 çevik kuvvet tim personeli katıldı. Denetimlerde bin 975 şahıs sorgulanırken, ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi’ suçundan aranması olan 1 şahıs yakalandı ve 2 şahsın yoklama kaçağı olduğu tespit edildi. Ayrıca, sokak üzerindeki yapılan denetimlerde bir araçta 518 sentetik ecza, bir başka araçta ise 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Denetimlerde, sokak üzerindeki 42 umuma açık yerde yapılan kontroller sonucunda 2 işletmeye gerekli işlemlerin uygulandığı, kontrol edilen 418 araçtaki 51 sürücüye de çeşitli ihlallerden gerekli işlemlerin uygulandığı belirtildi.

Kaynak: iha