Oto Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanlığına hazırlanan Özcan Ovalı seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına devam ederken ilginç açıklamalarda bulundu. Genç başkan adayı dikkat çeken projelerle adaylık yarışına girmeyi düşünürken öte yandan esnafların dertlerine çare olacak bir dizi çalışmalar içinde hazırlıklar yapıyor.

Özellikle Sanayi esnaflarının hem fiziki hem de ekonomik şartlarının iyi şartlarda olmadığına ve her geçen gün daha kötüye gittiğine işaret eden Ovalı “ Yaklaşık iki yıl önce Sakarya oto sanatkarları esnaf odası başkanlığına adaylığımı açıkladım geçen bu süre zarfı içerisinde meslektaşlarımızın çok sahipsiz kaldığını ve bir çok sorunlarının olduğunu gözlemledim. Ayrıca oto sanayi sitelerimizdeki imalatcilarin yüksek bedelde işyeri kiralamarı diğer işyeri sahipleri tarafından emsal gösterilerek oto sanatkarı esnaflarımızın da yüksek bedelde kira ödemesine sebep oluyor. Bizler beden gücü ile çalışan meslek grubu larak yüksek kira bedelleri altında eziliyoruz. Bağ-kurumuzu ve yanımızda çalışan personelimizin sigortasını ödemekte güçlük çekiyoruz” diyerek önemli sorunlara işaret etti.

Kamışlı mahallesinin içmesuyu sorunu Büyükşehir ile çözüme kavuşacak Kamışlı mahallesinin içmesuyu sorunu Büyükşehir ile çözüme kavuşacak