Olgunların kendi gitmiş adı kalmış sanki…

UEFA tarafından Dünya’da en iyi ‘özel spor organizasyonu’ olarak gösterilen ve bu konuda ödül alan Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasının 32’nci serüveni için geri sayım başladı. Ancak katılım ücretleri ve ara transferlerle faal oyuncu bedelleri bu turnuvayı artık cazip olmaktan çıkarmış durumda..

Toplam 12 madalya! Büyükşehir Avrupa’yı salladı Toplam 12 madalya! Büyükşehir Avrupa’yı salladı

KURTULUŞ GÜNÜNDE BAŞLAYACAK

Tam belli olmasa da muhtemelen Adapazarı’nın kurtuluş tarihi olan 21 Haziran’da start alacak olan dev organizasyon bu yıl Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek. Hazırlıklarına başlayan Tertip Komitesi, turnuvanın düzenlenmesi için büyük katkı sağlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’u ziyaret etti. Ziyareti Komite üyeleri Ali Fikri Aşık, Yusuf Koç, Aşkın Kılıç, Orhan Muslu ve Suat Güz, Turnuva Genel Koordinatörü Şamil Bilgin ve Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kültür Daire Başkanı İlhan Şerif Aykaç gerçekleştirdi. İlk kez toplanan Tertip Komitesi aynı zamanda önümüzdeki turnuvayla ilgili birçok konuyu masaya yatırdı ve bazı kararlar alarak beklemeye başladı.

KATILIM BEDELLERİ DE UÇMUŞ…

Daha önce Eğitime verilen tüm gelirleri ilimizdeki sporculara katkı sağlamak üzere Sakarya Gençlik ve Spor Kulübüne aktarılacak olan turnuvaya katılım bedeli 5 bin TL olarak belirlendi. GENÇ OLGUNLAR KATEGORİSİ’nde mücadele eden takımlar isterlerse kadrolarında bir faal futbolcu oynatabilecekler ve bu oyuncunun bedeli 2 bin 500 TL olacak. Ayrıca tüm kategorilerde ara transfer bedelinin ise 1500 TL olacağı açıklandı, Ara transfer döneminde alınan futbolcu eğer FAAL ise bu bedel 4 bin TL’ye yükselecek. Bu arada turnuva sonunda üç kategoride şampiyon olan takımlara özel ödül verilecek. Fakat bu ekonomik krizde turnuvaya katılımın bu ağır şartlarda beklenen kadar olması zor görünüyor.