Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan ve kasım ayında inşaatına başlanan Şehit Esin Akay Ortaokulunun inşaatında kolonlar yükselmeye başladı. Binanın yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak ilçede yenileme çalışmaları devam eden okul inşaatlarındaki çalışmaları yakından takip ediyor. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkımı yapılan ve kasım ayında çalışmaların başladığı Şehit Esin Akay Ortaokulunun inşaatında incelemelerde bulunan Yıldırak hedeflerinin okulun yeni eğitim öğretim yılına yetişmesi olduğunu söyledi.

Yıldırak yaptığı açıklamada, "Devletimizin kökleri ne kadar derindeyse dalları da yeryüzünde farklı şekillerde göğe doğru uzamaya devam ediyor. Bu gördüğünüz sadece bir okul inşaatına ait kolonlar değil, aziz devletimizin yenilmez gücünün göstergesi. ’Eğitimin temelleri sağlam atılmalı’ düsturunu hem gerçek hem de mecazi anlamda uygulamaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizin daha güvenli ve daha donanımlı okullarda eğitim görmeleri için çalışmalarımız devam edecektir. İlçemiz Şehit Esin Akay Ortaokulunun binasının yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi ve çocuklarımızın yeni yuvasına kavuşmasını diliyoruz. Allah devletimize zeval vermesin." dedi.

Kaynak: iha