Akıllı telefon dünyasının en sıra dışı tasarımlarından birine sahip olması beklenen yeni modeli Nothing Phone (1) hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

OnePlus’ın eski kurucularından biri olan Carl Pei tarafından 2020 yılında kurulan Nothing Phone, yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bugüne kadar internete sızan bilgilere göre, telefonun dikkat çekici özelliği arka kasasının tamamen şeffaf şekilde tasarlanmış olması.

Dev marka akıllı bileklik fiyatını 99 TL'ye indirdi! Dev marka akıllı bileklik fiyatını 99 TL'ye indirdi!

Buradan da anlayacağınız üzere, eğer Nothing Phone (1) modelini kılıfsız bir şekilde kullanacak olursanız, telefonun bataryasını, RAM’ini ve daha birçok donanımını görebileceksiniz.

Ön yüzeye baktığımız zaman ise, telefonun neredeyse sıfıra yakın bir çerçeve ile satışa sunulacağını görüyoruz. Yani anlayacağınız, Nothing Phone (1) hem ön hem de arka tasarımıyla oldukça benzersiz bir akıllı telefon modeli olacak.

Telefonun donanımlarına baktığımız zaman, tasarımın aksine bugüne kadar donanım cephesinden çok fazla bilgi sızdırılmadığını söyleyebiliriz. Ancak yine de, Nothing Phone (1)’in gücünü Snapdragon 7 Gen 1 yonga setinden alacağını söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, Nothing Phone (1) modelinin bellek, depolama alanı ya da kamera kurgusu hakkında şu an için herhangi bir bilgimiz yok. Ancak telefonun 21 Temmuz’da tanıtılacağı düşünülürse, bahsettiğimiz özelliklerin önümüzdeki günlerde birer ikişer şekilde sızdırılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Son olarak telefonun kutudan Android 12 ile çıkacağı belirtelim. Ancak saf Android yazılımının mı kullanılacağını yoksa Nothing Phone’un bu sürümü kendine göre güncelleyerek mi kullanılacağını zaman gösterecek.