Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi güvenlik personeline AFAD tarafından deprem anında ve sonrasında neler yapılması gerektiği hakkında eğitim verildi.

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen eğitime Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan, Genel Sekreter Yardımcısı Erkan Altın, Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Korkanç ve AFAD Yetkilileri katıldı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan etkinlikte yaptığı konuşmada; “Her zaman AFAD ekipleri tarafından Üniversitemizde yapılan ve yapılacak olan eğitimlere desteklerimiz devam edecek" dedi. AFAD gönüllüsü proje ile ilgili kurumdan da bir AFAD gönüllü ekibi kurulması için her türlü desteğin verileceğini ifade eden Rektör Yardımcısı Doğan, bu hususta gerekli adımların atıldığını ve kısa sürede sonuç alacaklarını da sözlerine ekledi. İki gün süren seminerde Niğde’nin ve ülkemizin jeolojik yapısı hakkında bilgi veren Prof. Dr. Mustafa Korkanç, ülkemizin deprem kuşağında olduğunu ifade etti.

Korkanç; "Ülkemiz genç oluşumlu bir kara parçası üzerinde olduğu için depremler sürekli yaşanacak, dolayısıyla bundan kaçınmak imkansız. Bireylerin bu konuda bilinçli olmasının oldukça önemli" dedi.