YKS’nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) maratonu, bütün Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de başladı. Nevşehir’de binlerce aday sınavın yapılacağı okullara akın ederken, Nevşehir Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı tedbirler sayesinde sorun yaşanmadı.

Türkiye genelinde bugün başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumu için Nevşehir’de güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri özellikle kavşaklarda güvenlik tedbirlerini artırdı. Sınava geç kalan öğrenciler de ekip araçlarıyla sınava girecek okullara yetiştirildi. Geçtiğimiz yıllarda yapılan sınavlarda; özellikle Zübeyde Hanım Caddesi ve Üniversite kavşağında trafik yoğunluğu nedeniyle zaman zaman yaşanan sorunlar bu sınavda yaşanmadı. Nevşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, ana güzergâhlar başta olmak üzere kavşaklara müdahale ederek, trafik akışını sağladı. Bu sayede kent genelinde her hangi bir trafik yoğunluğu yaşanmadan öğrenciler sınava girecekleri okullara gidebildi.

Öte yandan bazı nedenlerle sınava geciken öğrencilere de yine polis ekipleri yardımcı oldu. Kent merkezinde onlarca öğrenci polis ekipleri tarafından sınava girecekleri okullara yetiştirildi.

Kaynak: iha