Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasından elde edilen gelir TFF 1’e çıkan Sakaryaspor’un olsun..

FIFA hakem listesini açıkladı... Listede Türk hakem yok! FIFA hakem listesini açıkladı... Listede Türk hakem yok!

Sözde herkes “Bu şehrin tek markası Sakaryaspor” diyor ancak kimse bu kulübü kalıcı gelire kavuşturacak bir projeyi hayata geçirmiyor, ortaya koymuyor. Halbuki Şampiyon olan Yeşil-Siyahlıların paraya en çok ihtiyacı olduğu bu dönemde Pandemi nedeniyle yapılmayan Olgunlar Turnuvası artık Sakaryaspor bünyesinde yapılarak,  kulüp bu sayede buradan olası transferler için kaynak yaratabilir..

BÜYÜK GELİR ELDE EDİLEBİLİR.…

Daha önce Eğitime verilen tüm gelirleri ilimizdeki sporculara katkı sağlamak üzere Sakarya Gençlik ve Spor Kulübüne aktarılacak olan turnuvaya katılım bedeli 5 bin TL olarak belirlendi. GENÇ OLGUNLAR KATEGORİSİ’nde mücadele eden takımlar isterlerse kadrolarında bir faal futbolcu oynatabilecekler ve bu oyuncunun bedeli 2 bin 500 TL olacak. Dünya çapındaki bu turnuva aslında Sakaryaspor’un organizatörlüğünde yapılırsa daha da değer kazanacak gibi….

SAKARYASPOR NEDEN YAPMASIN?

Ayrıca tüm kategorilerde ara transfer bedelinin ise 1500 TL olacağı açıklandı, Ara transfer döneminde alınan futbolcu eğer FAAL ise bu bedel 4 bin TL’ye yükselecek. İşte bu rakamlarla donanımlı bu turnuvaya artık Sakaryaspor sahip çıkmalı ve bu gelirlerden kulübün kasasına en azından sıcak para girişi sağlanmalı.. Bu sayede hem Yeşil-Siyahlı kulüp her sezon transfer öncesinde kasasına sıcak para girdisi yapar hem de bu turnuvayı daha yukarılara taşır…(