Muş Valiliği ve Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kentteki 20 amatör spor kulübüne malzeme desteğinde bulundu.

Muş Valiliği ve Muş Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından "Spor Kulüplerinin Yanındayız" mottosuyla aktif faaliyetleri olan 20 amatör spor kulübüne sporun tabana yayılması ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla forma, eşofman ve top dağıtımı yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Gençlik Merkezi’ndeki program konuşmalar ile devam etti. Muş’un Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip illerden biri olduğunu ifade eden Muş Valisi Avni Çakır, bir gence yakışan en güzel üniformanın spor forması olduğunu belirterek, "Ben her zaman söylüyorum bir gence yakışan en güzel üniforma spor formasıdır. Sevgili gençler Muş olarak Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip illerin başından geliyoruz. Gençlerimizin bu enerjisini bu potansiyelini çok iyi bir şekilde kullanmamız lazım. Bu konudaki en iyi argümanlardan biri de spordur. Bu anlamda devletimiz ilimizi spor branşlarının tüm tesisleri ile donatmış. Siz yeter ki herhangi bir konuda spor yapmak isteyin, ya da çocuklarımızın bu konudaki kapasitelerinin farkına varalım ve onlara o imkanları sunalım. Bunu başarabilirsek Muş gençliğinin ülkenin dört bir yanında başarıdan başarıya koşar. Şuan özel idare olarak bu konuda bütçemizi yüzde 50 artırdık. Bunun tamamını spor malzemesi olarak siz gençlere dağıtacağız" dedi.

Muş’un tüm ilçelerinde teşkilatlarını kurduklarını söyleyen Muş Gençlik ve Spor Müdürü Arif Taşdemir, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan bütün tesislerin faaliyet gösterdiğini ifade ederek, "İlimizde bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan bütün tesislerimiz şuan faaliyet gösteriyor. İlçelerimizde teşkilatlarımızı kurduk. Sentetik ve kapalı spor sahalarımız mevcut. Mazeretimiz kalmadı. Malzeme, personel, temizlik ve güvenlik var. Bizlere düşen görev ise çalışarak tesislerimizi doldurmaktır. Her geçen gün bu tesislerimizden gelen faaliyet ve etkinlikler var. Spor ile ilgilenen gençler, hasta olmaz, teknoloji ve madde müptelası olmaz. Gençlerimiz gençlik merkezlerimizde sanatsal ve kültürel faaliyetlerle eğitim alırken aynı zamanda da bizim spor tesisimizde de birçok spor branşı icra ediyorlar. İlimizde aktif olarak faaliyet gösteren 20 spor kulübüne eşofman, forma ve top dağıttık" diye komuştu.

Konuşmaların ardından 20 spor kulübüne top, forma ve eşofman dağıtıldı.

Kulüp başkanı ve sporcular da Vali Çakır’a teşekkür etti. Sporcuların Vali Çakır ile fotoğraf çekilmesiyle son bulan programa, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kantar, kurum amirleri, antrenörler, kulüp başkanları, sporcular katıldı.

Kaynak: iha