Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların üstüne bir yenisi daha eklendi. Araç sahiplerinin canını sıkacak gelişme motorinin 30 TL'ye dayanması oldu.

Akaryakıt fiyatlarında dün bir zam beklentisi mevcuttu. Ne yazık ki bu durum gerçekleşti ve motorine bir zam geldi. Motorin, bu gece yarısı itibarıyla 1,27 TL zamlandı. Bu zamla motorin, 30 TL'ye  dayanmış oldu.

Rusya Ukrayna savaşı, artan enflasyon ve dolar kurundaki yükseliş gibi sebeplerle akaryakıta zam gelmeye devam ediyor. Araç sahiplerinin canını sıkan yeni bir gelişme de bu kapsamda yaşandı. Motorine yeni bir zam daha geldi. Bununla birlikte fiyatlar 30 TL'ye dayanmış durumda.

Motorin, ne yazık ki bu gece yarısı itibarıyla zam aldı. Zammın oranı, litrede 1.27 TL olarak karşımıza çıktı. Motorine kıyasla henüz benzin ve LPG içinse herhangi bir zam iddiası söz konusu değil.

Uzaktan banka müşterisi olanların sayısında büyük artış Uzaktan banka müşterisi olanların sayısında büyük artış

Yeni zamlarla birlikte artık fiyatlar 30 TL'ye gelmiş durumda. Motorin fiyatlarını 30 TL'ye yükseltecek zam; İzmir, İstanbul ve Ankara'daki fiyatları şöyle değişti;

İstanbul : 29.13 TLAnkara: 29.24 TLİzmir: 29.25 TL

Akaryakıt fiyatlarındaki artışın daha ne kadar devam edeceği belirsiz. Zira enflasyon ve brent petrolün global piyasalardaki artışı durumu tamamen kötü etkiliyor. Rusya Ukrayna krizi ile birlikte başlayan artış dolardaki artışla birlikte devam ediyor. Dün akşam FED'in faiz artırımı da dolardaki artışı daha fazla tetikleyebilir.