Samsun’un Atakum Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile AtaÇocuk Çocuk Gelişim Merkezi iş birliğiyle ‘Dünya Çevre Haftası’ dolayısıyla Çobanlı İskelesi’nde ‘Sıfır Atık Defilesi’ gerçekleştirildi.

Defilede, minik öğrencilerin atık malzemelerden hazırladığı birbirinden özel kostümler, süs eşyası, oyuncak ve işlevsel kutular sergilendi. Ata Çocuk’un 3-6 yaş aralığındaki öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde oluşturdukları sıfır atık tasarımlarıyla, katılımcılardan tam not aldılar. Etkinlikte, katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Suat Yıldız, Özel Kalem Müdürü Gökhan Çakır ve birim müdürleri, etkinliğe katılan öğrencilerle bir araya gelerek çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.

Plastik kutu, şişe kapağı, karton ve naylon poşet gibi çok sayıda atık malzeme, öğrencilerin hayal güçleriyle yeniden şekillendirilip kullanıma kazandırıldı. Öğrenciler atık malzemelerden hazırladıkları tasarımları, çevreyi korumaya yönelik özlü sözlerin yer aldığı pankartlarla sundular.

Kaynak: iha