Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal seçim çalışmaları kapsamında Sakarya’ya geldi. Demokrat Parti Sakarya İl Başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya gelen Uysal, “Bu ülkede bu millet daha size ne verecek. Yetki dediniz yetki verdi, güç dediniz güç verdi.  Bu açıdan milletin daha da size verecek bir şeyi yoktur” dedi.
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal seçim çalışmaları kapsamında Sakarya’ya geldi. Demokrat Parti Sakarya İl Başkanlığına gelen Gültekin Uysal; Genel Başkan Uysal burada Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı Zafer Adalet yönetim kurulu üyeleri ve partililer tarafından karşılandı.
Konuşmasına tüm dava arkadaşlarına şükranlarını sunarak başlayan Uysal şu ifadeleri kullandı: “Bu bayrağı dünden bugüne taşımış, adanmışlık ruhuyla ve aynı iddiayla milletin önünde olan ve burada bulunan tüm dava arkadaşlarıma da şükranlarımı sunarak sözlerime başlamak istiyorum. Yerel seçime yaklaşıyoruz sayılı günlerimiz kaldı. Aynı zamanda bir ramazan iklimi içerisindeyiz. Duamız temennimiz bu ramazanın hamiyet duygularının en zirve noktaya çıktığı böyle bir ayın bereketli olmasıdır. 
“MİLLETİMİZİN ÖNÜNDEYİZ”
Türkiye’nin dört mala felakete gittiği apaçık ortada bir gerçektir. Sistematik çöküşün demokratik, hukuki iktisadi, eğitim alanda bütün felaketlerin yaşandığı dönemde biz inandığımız değerlerle daha büyük bir hizmeti yapabileceğimiz inancıyla milletimizin önündeyiz. Doğruyla yanlışın ye değiştirdiği dinin menfaat menfaati din yapmış bir siyasi aklın kendileriyle beraber Türkiye’yi de yozlaştırdığını hepimiz yaşayarak görüyoruz. 
EMEKLİYİ SEFALETE MAHKUM ETTİLER
Hiçbir sahada bir ufuk koyamayanlar söyleyecek şeyi kalmayanlar özelikle son 3 yıldır ben ekonomistim dediği andan itibaren Türkiye’de ekonomiyi rayından çıkarmış olmanın bedelini 86 milyon ödüyor.  Bu keyfi rejimin bedelini milyonlar ödüyor itirazımız bunadır. Bu ülkede emekli yılı ilan edip emekliyi sefalet yılı haline getirmiş olanların utanmasını diliyoruz.  20 yıl önce ortalama emekli maaşları asgari ücretin neredeysen bir buçuk katı iken bugün yüzde 28 gerisine düşmüş vaziyettedir.  Bu ülkenin vergilerini çarçur ederek adeta bir yağma düzenini sistematik hale getirdiler
“UYAN EY HALKIM”
Büyük liderimiz Süleyman Demirel’in geçmişte bayrak mitinginde seslendiği gibi seslenmek istiyorum: “Uyanın, uyan ey halkım. Sen bu ülkenin ne misafirisin ne de kiracısının sen bu ülkenin ev sahibisin. Bu ülkede senin hakkını sana lütuf diye sunanlara karlı dağdan adeta kar bağışlıyoruz diye milletin başına kakan kibir yorgunlarına dur demek mecburiyetindeyiz. İşte bu gidişatı önümüzde o kapıyı aralayabilmek adına yerel seçimleri de bir fırsata çevirmek mecburiyetindeyiz.”
“BU MİLLETİN SİZE VERECEK BİR ŞEYİ YOK
94 yılında İstanbul büyükşehir belediye kaynaklarını kirli kaynaklarla finanse ederek bu günlere geldiler. İstanbul il binası satışıyla ilgili Sayın Erdoğan deste deste paralar diyor, sayın Erdoğan'a birinin hatırlatması gerekiyor. Biz Sakarya’dan hatırlatalım.  Montaj dediğiniz sıfırladığınız paralar ne olacak sayın Erdoğan? söyleyecek sözünüz yok. Bu ülkede bu millet daha size ne verecek. Yetki dediniz yetki verdi güç dediniz güç verdi.  Bu açıdan milletin daha da size verecek bir şeyi yoktur.
YABANCILARA SATTILAR
Demokrat parti olarak biz bu ülkede işleyen bir demokrasiyiz. İşleyen bir hukuk düzenin ve herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye hayalimiz var. Bu ülkenin kaynaklarının farkındayız on yıllar boyunca propaganda yapanlar Lozan antlaşmasında Türkiye'nin yer altı kaynaklarını çıkarmamak için taahhütte bulunduğunu iddia eden bu sahtekârlar bugün Türkiye’nin yer altı kaynaklarını yabancılara satmış vaziyetteler. 
“CUMHURİYET’İN SAYESİNDE”
Cumhuriyetimizin 100. Yılında alnımız ak başımız dik bir şekilde yasayabiliyorsak, ezanlarımız susmuyorsa, ibadetlerimizi yapabiliyorsak bu cumhuriyetin eseridir.  Bugün 30 binin üzerinde Gazze de Filistinli katledildi. Bir yandan Filistin’de gemicikler işleyecek diğer yandan meydanlara milleti toplayıp ağıt yakacaksınız Bu iktidar kurtla yiyen kuzuyla ağlayan bir iktidardır. 
“SİYASETİN VE TECRÜBENİN ADRESİYİZ”
Biz siyaseti şerefi ve milleti için yapan bu büyük ülkeyi ve milleti yeniden büyük bir güç haline getireceğiz. Siyasetin ve tecrübenin adresiyiz. İnancımızdan ve çizgimizden feragat etmeden bu doğru çizgiyi Allah’ın izniyle yarınlara taşıyacağız. Biz bu kayıkçı siyasetin içinde değiliz bugün topyekûn siyaset bitmiştir Siyasetten yalanı belediyelerden haramı kaldıracağız. Bu yüzden yetkide sözde milletindir Söz yeniden milletin, söz yeniden Sakarya’mızın diyoruz. Bu büyük ülkede refah içinde yaşayan insanlarımız herkes kendi muhasebesinde beraberinde yapmalıdır. İnsanımızın daha iyi şartlarda yaşamasını istiyoruz. Tüm Sakaryalı hemşehrimizin ramazanını tebrik ediyoruz. Tüm belediye başkan adaylarımıza il başkanımıza Sakaryalı tüm demokratlara şükranlarımı sunuyorum.”

F99227Cc 87Eb 4D41 A8D4 42884Bdda8D5

Editör: MANSUR YILMAZ