Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaca göre, Batı Karadeniz ve iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağış hakim olacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Batı Karadeniz ve iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.

Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele açıklaması Bakan Nebati'den enflasyonla mücadele açıklaması

havadurum

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Batı Karadeniz ve iç kesimlerde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. MGM, vatandaşları sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyadı.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada “Yapılan son değerlendirmelere göre 7 Haziran 2022 Salı günü Bartın, Bolu, Çankırı, Sakarya, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.