Avrupa’nın önde gelen elektronik perakendecilerinden MediaMarkt Trabzon Cevahir AVM’deki mağazasını kapatmasının ardından yeni mağazasını ‘Look & Feel’ konseptiyle yenileyerek Forum Trabzon AVM’de açtı. Mağaza açılışına özel çeşitli ürünler kampanya kapsamında 6-7 Haziran arasında tüketiciyle buluşacak.

Geniş ürün yelpazesiyle teknolojiseverlere alışveriş imkanı sunan MediaMarkt, Trabzon Cevahir AVM’deki mağazasını kapatıp, ‘Look & Feel’ konseptiyle yenileyerek Forum Trabzon AVM’ye taşıyıp hizmete açtı. Satış alanı 1488 metrekare olan yeni mağazada 14’ü kadın, 19’u erkek çalışan olmak üzere toplam 33 kişi istihdam edilecek. MediaMarkt Türkiye CEO’su Hulusi Acar, açılışta yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Şirket olarak 2023 yılında MediaMarktSaturn Grubunun Almanya’dan sonra en büyük mağaza satış hacmine sahip ülkesi olduk. Yeni mağazalar açmaya ve istihdam oluşturmaya devam ediyoruz; çünkü Türkiye’de kazandığımızı yine Türkiye’ye yatırıyoruz. 2023 yılında yüzde 13’lük bir artışla istihdam ettiğimiz kişi sayısı 3 bin 648 olmuştu. 2024 yılı başından itibaren bugüne kadar ise istihdamı yüzde 4 artırdık ve sene sonuna kadar yine yüzde 10 artışla çalışan sayımızı 4 bine çıkarmayı planlıyoruz.”

2 gün boyunca açılışa özel kampanya

Yapılan açıklamaya göre, mağazayı 6-7 Haziran tarihlerinde ziyaret edecek tüketiciler, açılışa özel kampanyadan faydalanabilecek. Kampanyada, akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara, ev aletlerinden akıllı saatlere birçok ürün ziyaretçilerle buluşacak. Kampanya kapsamında MediaMarkt Club üyelerine özel beyaz eşya ve ankastre ürünlerinde kasada geçerli indirim de ziyaretçileri bekliyor.

Kaynak: iha