Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan TBMMde milletvekillerinin hemfikir olduğu küçük esnafa yönelik düzenlemelerin biran önce yasalaşmasını beklediklerini söyledi.

Küçük esnafın desteklenmesi için TBMMde gerçekleşen söylem birliğinin artık eyleme dökülmesini gerektiğini vurgulayan söyleyen Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan "TBMM'de geçtiğimiz hafta bütçe görüşmeleri esnasında 5 partinin milletvekilleri bakkallarımız başta olmak üzere küçük esnaf için düzenleme yapılması konusunda uzlaşıya varmıştır. Komisyondaki bütçe görüşmeleri sırasında milletvekilleri zincir marketlere ilişkin kuralların iyi belirlenmesi bakkalların korunması küçük esnafın rekabet edebileceği alanların açılması ve sorunlarına çözüm getirilmesi konusunda söylem birliğine varılmıştır" dedi.

Ümit ışığı olmuştur

Başkan Akdardağan şöyle devam etti, "Uzun zamandır dile getirdiğimiz gibi sokak aralarına kadar giren zincir marketlere nüfus oranına göre sınırlandırma getirilmesi yenilerinin açılmaması bakkallarımızın ayakta kalabilmesi için desteklenmesi zincir marketlerle ilgili yasa önerisi hazırlanması ve esnafın yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi konularında mutabakata varılmıştır. Yaşanan bu gelişmeler bakkal esnafımızın yıllardır beklediği düzenleme için ümit ışığı olmuştur."

Yasallaşmasını bekliyoruz

Denize girmek yasaklandı Denize girmek yasaklandı

Başkan Akdardağan "TBMM'de dile getirilen ve Bakkal amca ittifakı diye yorumlanan bu birliktelik için Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan da gereken mesajın alındığı söyleyerek konuyla ilgili ayrıca bir çalışma yapıldığını belirtmiştir. Gerçekleşen söylem ve ittifak birlikteliği esnafımızı heyecanlandırmıştır. Mecliste milletvekillerinin hemfikir olduğu bu hayati derecede önemli konunun yeni dönemde hemen yasalaşarak hayata geçirilmesi en büyük beklentimiz ve isteğimizdir" şeklinde açıklamada bulundu.