Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Aslıhan Ateş, 23 Aralık 1930'da öldürülen Teğmen Kubilay ile ilgili açıklama yaptı.

Ateş, “Cumhuriyetin genç bir neferi olan, Asteğmen, öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay işte bu Cumhuriyet düşmanları tarafından 23 aralık 1930'da katledilmiştir. Kubilay'ı haince katleden zihniyetin taraflarını, bugün hala görmekteyiz. Laik Cumhuriyetin önemini anlamayan, anlamak istemeyen, kendi çıkarları uğruna içine sindiremeyenlerin, yıllarca tarikatlarla kol kola verdiğini, sonra da günah çıkartarak "kandırıldık" bahanesine sığındıklarını iyi biliyoruz.!

YÜKSEK SESLE HAYKIRIYORUZ

Sakarya'da "Fındığa Değer Katanlar" ödül töreni düzenlendi Sakarya'da "Fındığa Değer Katanlar" ödül töreni düzenlendi

Ayasofya'ya "şeriat isteriz" diye yürüyen hilafet yanlılarına, hiç çekinmeden hilafet çağrısı yapan kurumlara, her fırsatta Atatürk'e hakaret edenlere sesini çıkarmayan iktidar sahiplerini bir kez daha "kandırılmamaları" adına uyarıyoruz. Laik cumhuriyet sizlerin de varlık sebebidir, sahip çıkınız.! Bu sebeple, tekrar ve en yükses sesimizle hatırlatmak isteriz ki; Mustafa Fehmi Kubilay hala yaşıyor.! Kanımızda, canımızda, fikrimizde ve yüreğimizde. Her birimiz, çağdaş, laik ve tam bağımsız türkiye cumhuriyeti için Kubilay gibi göğüs germeye hazırız” dedi.