Sabit koinlere güvenin sarsıldığı kripto para çöküş haftasında sıkıntılı bir süreç yaşayan sabit koinlerden Tether, son 24 saatte 300 milyon dolardan fazla geri ödeme yapıldığını ve 2 milyar dolardan fazla işlemin sorunsuz gerçekleştirildiğini duyurdu.

Dolarda dalgalı seyir devam ediyor Dolarda dalgalı seyir devam ediyor

Kripto para borsalarının ilk ve en büyük sabit koini Tether, kripto para birimlerindeki sert düşüşler esnasında 1 doların altında işlem görmeye başlamıştı. Bu durum, diğer bir büyük sabit koin olan Terra’nın yaşadığı düşüş sonrası kripto para piyasasında endişelere neden olmuştu.  

Yaşanan kaygılar nedeniyle açıklama yapan şirket, kullanıcılarından gelen tüm geri ödeme taleplerini eksiksizce yerine getirdiklerini duyurdu. Tether CTO'su Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Piyasanın Tether'e olan inanç ve güvenini göstermesinden mutluluk duyuyoruz. İlk, en büyük, en şeffaf, yenilikçi ve likidite sahibi stabil coin’i olmak büyük değer. Hızla gelişen bir sektörün parçasıyız ve tüm paydaşlarımızla birlikte bu yaşananlardan değerli öğrenimler kazanacağız.”