Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yer alan duyuruya göre, Kocaeli Başiskele'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

Bisiklet park durağı satın alınacak Bisiklet park durağı satın alınacak

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr’de yayınlanan ilana göre, Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Ş.Yuvacık Mah. 297 Ada, 1 Parsel, zemin kat bir nolu mesken cinsindeki taşınmazdır, taşımaz 3+1, kullanışlı, ulaşım sorunu yok, ilçe merkezine yakın mesafede, tüm devlet hizmetlerine sahiptir. Daha fazla bilgi için dosyanın incelenmesi gerektiği.
Kıymeti: 270.000,00 TL KDV Oranı %1
1. Satış Günü: 24/02/2022 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü 22/03/2022 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle Kocaeli 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. ( Elden teminat alınmayacak teminatların satış öncesinde teminat bedellerini Vakıfbank E-5 Şubesinde bulunan Kocaeli Adliyesi Mahkemeler veznesinin TR 97 00015001 5800 7290 497050 nolu hesaba yatırılarak dekontun satış dosyasına sunulması, artırmalarda süre bitiminde devam etmesi halinde 1.000 TL altındaki teklif kabul edilmeyecektir)Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

Detaylı bilgi için tıklayınız