Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi çam kolonyasının ardından kuşburnu çiçeği kolonyası ile bu alanda iddiasını ortaya koydu.

Bayramların vazgeçilmezlerinden olan kolonyada Kızılcahamam yeni ürünlerle kendini gösteriyor. Çam kolonyası ünlü olan ilçede şimdi de Kuşburnu çiçeği kolonyası ile iddiasını yeniledi. Kızılcahamam Çam kolonyaları işletmecisi Salih Ünlü günümüzde farklılığa ve yeniliğe açık olarak geliştirmiş olduğu birçok kolonya kokularının yanına son zamanlarda üzerinde çalıştığı kuşburnu çiçeği kolonyasını ürettiklerini belirtti.

Salih Ünlü yeni ürününü piyasaya sunmanın memnuniyetini duyduklarını dile getirerek şunları dedi:

“Kızılcahamam’da 1999 yılında başlatmış olduğumuz kolonya üretiminin Ülkemizin 81 ilinde gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam etmesiyle birlikte yurtdışı pazarımızın da olduğunu belirtmek isterim.

Kızılcahamam Küçük Sanayi sitesi içerisinde bulunan fabrikamızın yanı sıra Kızılcahamam’da bulunan Eliz Otel içerisinde Satış mağazamız bulunmaktadır. İlçemiz içerisinde bayilerimiz ve ürünümüzü satan işletmelerde bulunmaktadır. Kolonya hizmetimizin, her iş dalında olduğu gibi çok meşakkatli bir ürün olmasından dolayı hemen her gün bir farklı ürün çıkartamıyoruz kendi fabrikamızda kendi analizlerimiz ve laboratuvarımızda sağlık bakanlığı bildirimli ürünlerimizi üretmeye devam ediyoruz. Türkiye de tek bir ürün olma özelliği taşıyan Kuşburnu Çiçeği Kolonyası artık Kızılcahamam’ın tescillenmiş yeni bir kolonyası daha olmuş oldu.”

Kaynak: iha