Yaşı ne olursa olsun,bazen anne, bazen kardeş, bazen abla ,bazen de çocuk olur kadın...Ama çok zaman hepsidir.
Şefkatlidir, merhametlidir. Bazen kedi gibi uysal iken, bazen de bir kaplan  kadar yırtıcıdır kadın.
Zaman zaman yorulsa, başını koyacak güvenilir bir omuz arasa da, o aradıkları omuzların sahibinden de her daim daha güçlüdür kadın. Azimlidir kadın, öyle kolay kolay yıkılmaz, ne yaşarsa yaşasın bir yerinden daima tutunur  hayata.
Kadın aşktır, kadın aşıktır. Sevgidir ,hakedeni bulduğunda da çok iyi sevgilidir. Öyle kolay sevmez kadın, severse de koparamazsınız onu sevdiklerinden.
Kadın alim, kadın bilgin ,kadın dahidir. Kadın üretici, kadın yaratıcıdır. Her kadın bir hayattır. Her kadın bir başkadır. Kadınlar yüreklidir, kadınlar sanıldığının aksine karşı cinse oranla cesurdur.
Kadın aş, kadın  iş, kadın emek, kadın zerafet, kadın nezaket, kadın aşk, kadın ruh, kadın gerçek, kadın hayatın ta kendisidir...
Takılmayın kadınların şekline şemaline onlar omzuna şalını da alır, sırtında topunu mermisini de taşır. Ojeleriyle süslediği parmaklarda, hamur yoğuran ellerde aynı kadınındır… 
Bir kadın evini toplar, bir kadın ateşe yemek koyar, o kadın çocuklarınla ilgili sorumlulukları da yerine getirir, aynı kadın aynı zamanda  dışarıda da çalışabilir, her gününü bir diğerinin aynı da geçirebilir yüksünmeden ,o kadın yine tüm  yıllarını sevdikleri için  tüketebilir …Takdir edin, hayranlık besleyin ,sevin örnek alın onları ihtiyaçları yok ama siz gurur duyun onlarla. 
Aylardır bu sayfada ‘’O BİR KADIN’’ başlığı altında bir çok kadını başarısını ve yaşamını taşıdık sayfamıza gururla . Her defasında iyi ki varız ve iyi ki kadınız diyerek yaptık bunu.
Bugün sizde bizim için iyi ki deyin, iyi ki hayattayız ve iyi ki hayatınızdayız, çok zaman fark edilmese de sizin için sizin iyiliğiniz için varız biz.Her şeye rağmen iyi ki varız!!!
Küçük bir erkek çocuk annesine sormuş:
“Niçin ağlıyorsun?”.“Çünkü ben kadınım” diye cevaplamış annesi.
“Anlamadım!” demiş çocuk.
Annesi çocuğu kucaklayıp “Ve hiç bir zaman anlayamayacaksın!” demiş.
Babasına “Baba, annem niçin ağlıyor?” diye sorduğunda.
Babası “Bütün  kadınlar  sebepsiz ağlayabilen yapıdadır” diye cevaplamış.
Küçük oğlan büyümüş, yetişkin olmuş, ama kadınların niçin ağladıklarını keşfedememiş.
Nihayet öldükten sonra cennete gittiğinde Allah’a sormuş.
 “Allahım!” . Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?
İŞTE BU ANLATI, KADINLARLA İLGİLİ O MUHTEŞEM SIRLARI VEREN BİR YAZI;”
Allah dedi ki…“Ben kadınları özel yarattım!…
Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek  kuvvette olmasına rağmen  başkalarına  teselli verecek kadar yumuşak omuzlar, Doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim.
*başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa pabuç bıraktırmayacak kudreti verdim.
*Her türlü şart altında,ve hatta annelerini çok kötü incitseler de,çocuklarını sevmek duygusallığını verdim.Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının  yaralarını sarmalarına,sorunlarını   dinleyip  paylaşmalarına  yardım  ediyor.
*Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim.
*Erkeğin kaburgasından onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım.
*Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyeceğini fakat bazen destek  ve kuvvetini deneyecek      davranışlarda    bulunacağını    anlayacak     duyarlı    zeka verdim.
*Tek zayıflık olarak kadınlara birer gözyaşı verdim.
*Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak üzere…
İnsanlık için bir gözyaşı…” diye cevapladı. Çok sevdiğim  bu alıntıyı, bu özel günde sizlerle burada da paylaşmak istedim.
“Kadını güzel yapan şey ne saçı, ne vücudu, ne kendini ne şekilde taşıdığıdır .Kadını esas güzel yapan sevgisini paylaşabilmesi, fedakarlığı, sorumluluğu, anlayışı, sadece bilgiye değil aynı zamanda kalbe de yönelik aklıdır.”
         Bütün kadınların ,O gözyaşlarını  daima sevinç gözyaşı olarak akıtabilecekleri güzel günlere....
           Dünya kadınlar günümüz kutlu olsun....   
                                                                                                 AYLİN YÜKSEL

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.