Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından son 15 günde İngiltere'den Sakarya'ya gelenler test için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne çağrıldı.

Korona virüsün mutasyona uğramış hali olan ve Avrupa'da hızla yayılan SARSCoV2 virüsüne karşı Türkiye'de tedbir almaya başlamıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aralarında İngiltere'nin de bulunduğu 4 ülkeye uçuşlar durdurulmuştu. Bakan Koca, bu ülkelerden gelenlere test yapılacağını duyurmuştu.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Ulaşımda riski ortadan kaldıran çalışma Ulaşımda riski ortadan kaldıran çalışma

Açıklamanın ardından İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti. Yapılan araştırma sonucunda Sakarya'ya son 15 gün içerisinde gelen 15 kişi tespit edi. Şahıslar telefonlar aranarak SEAH'a getirildi. Şahışlara SARSCoV2 testi yapıldı. Vatandaşlardan test sonuçları çıkana kadar karantina kurallarına uymaları istendi.

15 kişinin test sonucu belli oldu
Koronavirüs mutasyonunun tespiti sonrası son 1 hafta içerisinde İngiltere'den Sakarya'ya geldiği tespit edilen ve SEAH'ta test yapılan 15 kişinin sonucu belli oldu. Mutasyona uğramış virüs olma ihtimaline karşı yapılan test sonuçlarının negatif çıktığı belirtildi.