Şehirden 1 Mayıs mesajları

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla Sakarya iş ve siyaset dünyasından çeşitli isimlerce tebrik mesajları yayımlandı. Emeğin öneminin vurgulandığı mesajlarda işçilerin günü kutlandı.

Şehirden 1 Mayıs mesajları

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla Sakarya iş ve siyaset dünyasından çeşitli isimlerce tebrik mesajları yayımlandı. Emeğin öneminin vurgulandığı mesajlarda işçilerin günü kutlandı.

Bizimsakarya.com.tr
Bizimsakarya.com.tr
01 Mayıs 2019 Çarşamba 10:36
Şehirden 1 Mayıs mesajları

DAHA PARLAK GELECEK
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, şunları kaydetti: “Serdivan’da tüm çalışanlarımızla birlikte yakalamış olduğumuz uyumun temel kaynağı; birlik, beraberlik ve dayanışmanın oluşturduğu güçten geliyor. Bu noktada; çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle iş birliği içinde yürüttüğümüz tüm çalışmalar, Serdivanımızın daha parlak bir geleceğe yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır.”
 

EMEK EN YÜCE DEĞER
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, emeğin en yüce değer olduğunu belirterek, “1 Mayıs Dünyanın birçok ülkesinde emeğinin karşılığı için mücadele edenlerin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Emeği
ile hayatını kazanan, alın teri ile geçimini sağlayan ve milletçe elde edilen milli gelire büyük katkı sağlayan milyonlarca emekçinin gururla kutladıkları bir gündür. Emeğin en yüce değer olduğu bilinciyle emekçinin yanındayız. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını dileyerek, başta belediye çalışanlarımız olmak üzere tüm işçi ve memurların Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım” dedi.
 

DEĞERLİ VE KUTSALDIR

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 1 Mayıs’ın anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında kutlanmasını temenni ederek, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, emeğiyle hayatını kazanan, alın teriyle geçimini temin eden ve milli gelire büyük katkılar sağlayan milyonlarca emekçinin gururla kutladıkları bir gündür. Bu anlamlı günde Karasu Belediyesi çatısı altında çalışan değerli
personellerimiz unutmamalıdır ki, biz büyük bir aileyiz. Karasu’muzu geliştirecek ve örnek bir şehir haline getirecek olan bizlerin emeğidir. Karasu Belediyesi ailesi olarak gönül birliğiyle bunun için çalışmalıyız. Çalışanlarımızın emeği, her zaman için çok değerli ve de kutsaldır” ifadelerini kullandı.
 

ALINTERİNİN GÜCÜYLE
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A.Akgün Altuğ, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı, emekçiye ve emeğe verilen değerin çok önemli bir göstergesidir. Hayatın her alanında üretenler sayesinde toplumların refah düzeyleri yükselmektedir. Bizler geçmişten beri emeğin ve alın terinin kutsal olduğunu bilen ve buna saygı duyan bir toplum olduk. Aynı bakış açısıyla üretmeye de devam ediyoruz. Bizler, işte bu alınterinin gücüyle yükseleceğimize inanıyor, tüm emekçilerimize huzurlu ve daima birlik, beraberlik duygusunda bir çalışma hayatı diliyorum” diye konuştu.
 

AYDINLIK VE EŞİT DÜNYA
Sakarya Barosu Başkanı Abdurrahim Burak, gecesini gündüzüne katarak, hayatın her alanında alın teriyle geçimini sağlayan tüm işçi ve emekçilere, daha adil çalışma ortamı temenni ederek, “En yüce ve kutsal değer olan emeğin, dayanışmanın ve iyiliğin birleştiği 1 Mayıs’ta hukukun üstün tutulduğu, aydınlık ve eşit bir dünya umuduyla, tüm emekçi kardeşlerimizin hakkını tam olarak almasını temenni
ederek; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.