Giresun’da denetimli serbestlik altında bulunan yükümlüler, Giresun Halk Eğitim Merkezinin iş birliğiyle Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında rölyef el sanatları sergisi açtı.

Giresun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Giresun Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlüler, bu yıl dördüncüsü düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinliklerinde yapmış oldukları eserleri Rölyef El Sanatları Standında sergilediler.

Denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlülere yönelik boş zamanlarını yapılandırma ve meslek edindirme amacıyla yapılan eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında açılan kursa katılan yükümlülerin eserleri, Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde sergilendi. Rölyef el sanatları standı, sergiyi ziyaret edenlerin büyük ilgisini çekti.

Serginin açılışına Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz ve Giresun Belediyesi Başkan Yardımcısı Alptuğ Kaan Kara katıldı. Stantları ziyaret eden Vali Serdengeçti’ye yükümlüler tarafından yapılan bir tablo hediye edildi.

Kaynak: iha